Počasí

Teploty se vyšplhají téměř k třicítce. Horko vystřídají bouřky a déšť

V Česku už panují letní teploty a tento trend bude pokračovat i v následujících dnech. Pěkného počasí si užijeme především v pondělí a úterý, od středy už se sluníčko příliš ukazovat nebude a meteorologové očekávají bouřky a přeháňky.

V pondělí bude převážně polojasno, ojediněle se mohou objevit přeháňky, na západě a jihozápadě dokonce i bouřky. Večer bude oblačnosti opět ubývat. Teploty se vyšplhají na 24 až 28 stupňů, na horách v 1000 metrech bude pouze okolo 19 stupňů.

Úterní obloha bude polojasná až skoro jasná. Postupně ale začne přibývat oblačnosti a zatahovat se, zejména v Čechách, kde meteorologové místy očekávají přeháňky a bouřky. Na Moravě a ve Slezsku bude pršet jen ojediněle.

Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 15 do 11 stupňů, přes den stoupnou na 23 až 27 stupňů.

Související obsah

Ve středu bude oblačno až zataženo, v Čechách s deštěm či přeháňkami. Na Moravě a ve Slezsku si lidé užijí i sluníčka, obloha bude i polojasná, místy však bude pršet. I ve středu meteorologové předpovídají bouřky.

V noci bude od 16 do 12 stupňů, přes den v maximech od 22 do 26 stupňů. Při vytrvalejším dešti ale bude chladněji, teploty se budou držet okolo 20 stupňů.

I ve čtvrtek bude většinou oblačno s deštěm nebo přehánkami, tentokrát především na Moravě a ve Slezsku. Ojediněle dorazí i bouřky. V noci se teploty budou pohybovat od 14 do 10 stupňů, přes den od 21 do 25, při vytrvalejších srážkách pouze okolo 19 stupňů. 

Související obsah

Páteční obloha bude polojasná až oblačná, místy se opět očekávají přeháňky nebo bouřky. Teploty se přes den v maximech vyšplhají na 20 až 24 stupňů, v noci klesnou na 14 až 10 stupňů.

 

O víkendu bude zpočátku polojasno až oblačno, místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Postupně se obloha bude vyjasňovat a přeháňky už budou pouze ojedinělé. Přes den budou panovat teploty 20 do 25 stupňů, v noci od 15 do 10 stupňů.

TN LIVE
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz