Zahraničí

Meghan a Harrymu se narodila dcera: Chladná reakce královské rodiny

Princ Harry a vévodkyně Meghan v neděli oznámili, že se jim narodila dcera. Dostala jméno Lilibet Diana na počest své prababičky královny Alžběty II. i babičky lady Diany. Reakce královské rodiny jsou ale vlažné. Šťastnému páru poslala srdečný vzkaz jen princezna Eugenie.

Královská rodina si gratulacemi k narození dcery prince Harryho a vévodkyně Meghan splnila povinnost, nelze ale přehlédnout, že se do nich promítly nedávné spory.

Jásot jako v případě porodů Kate Middletonové se totiž nekoná. "Gratulujeme vévodovi a vévodkyni ze Sussexu k narození Lilibet Diany. Královna, princ z Walesu, vévodkyně z Cornwallu a vévoda a vévodkyně z Cambridge zpráva potěšila. Lilibet je 11. pravnoučetem Jejího Veličenstva," stojí na twitteru Buckinghamského paláce.

Souhrnné blahopřání nechal doplnit ještě princ Charles s vévodkyní Camillou na jejich instagramu: "Gratulujeme Harrymu, Meghan a Archiemu k narození malé Lilibet Diany. Přejeme jim všechno nejlepší."

Související obsah

Meghan a Harry se s příbuznými znesvářili už loni na jaře, když se rozhodli rodinu opustit a odstěhovat se do Spojených států. Vztahy výrazně poškodil i rozhovor s Oprah Winfreyovou z letošního března, v němž Meghan osočila královskou rodinu z rasismu. V květnu zase Harry prohlásil, že se na něj Charles po smrti princezny Diany "úplně vykašlal". Smutek pak podle svých slov musel tišit alkoholem a drogami (podrobnosti zde).

Opravdové emoce v blahopřání zatím projevila pouze princezna Eugenie, která před nedávnem také porodila prvního syna Augusta. "Gratulujeme, drahý bratranče a sestřenice. Máme z vás všech obrovskou radost," vzkázala.

Podívejte se na reportáž TV Nova o narození dcery Meghan a Harryho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Státní správa při šetření Bečvy pochybila, tvrdí sněmovní komise

Sněmovní vyšetřovací komise zjistila k otravě Bečvy pochybení v postupu orgánů státní správy, které se šetřením katastrofy zabývaly. Problém měla především s rychlostí odběru vzorků, ale také v jejich analýze. Ve své závěrečné zprávě navrhla několik zákonných úprav.

Píše se na Deník.cz