Zahraničí

Rekord: Afričanka porodila desaterčata! Lékaři se nemohli dopočítat

Rekord: Afričanka porodila desaterčata! Lékaři se nemohli dopočítat

Sedmatřicetiletá Gosiame Sitholeová z Jihoafrické republiky porodila deset dětí. Lékaři jí dříve na ultrazvuku prozradili, že čeká šest miminek. Novopečená maminka i tatínek tak byli velmi překvapeni, když se na svět dostalo sedm chlapců a tři holčičky. Pokud se skutečnost o desaterčatech potvrdí, Gosiame by se stala novou rekordmankou.

Afričanka Gosiame Sitholeová přivedla v pondělí na svět desaterčata! Ještě před narozením dětí lékaři ženě oznámili, že jich čeká šest. Později se na ultrazvuku objevilo dokonce osm dětí. Nakonec se ale ukázalo, že miminek je deset – sedm chlapečků a tři holčičky.

Manžel novopečené maminky po porodu promluvil pro tamní média. "Jsem šťastný a plný emocí, nedokážu toho víc prozradit," uvedl pro Pretoria News. Přiznal ale, že původně nevěřil, že je možné, aby žena čekala šest dětí. "Když jsem zjistil, že se tyto věci opravdu dějí, a pak jsem viděl lékařskou zprávu mé manželky, hned jsem se nadchnul a nemohl jsem se dočkat, až si děti pochovám," doplnil.

Související obsah

Pokud se tato skutečnost potvrdí, stane se Gosiame novou rekordmankou. Překonala by tak devaterčata, která na začátku května na svět přivedla pětadvacetiletá Halima Cisseová v Maroku. Ta původně podle lékařů očekávala sedmerčata. Aby Gosiame rekord získala, musí se potvrdit, že děti byly počaty přirozenou cestou. To maminka už dříve potvrdila a nyní se pouze čeká na souhlas lékařů.

Žena porodila v marocké nemocnici devaterčata! Všechna jsou v pořádku. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz