Domácí

Facebook zablokoval účet Volného, měl šířit nenávist a konspirace

Facebook zablokoval účet Volného, měl šířit nenávist a konspirace
Zdroj: TV Nova

Společnost Facebook ve středu zablokovala účet nezařazeného poslance Lubomíra Volného. Důvodem bylo porušování pravidel , která se týkají šíření nenávistných projevů a konspirací.

Lubomíra Volného sledovalo na Facebooku více než 70 tisíc lidí. Zablokování účtu oznámil poslanec ve středu na Twitteru.


"Alespoň jednoznačně víme, kdo doopravdy vadí a kdo tak má pouze vypadat!" okomentoval krok Facebooku Volný. Sociální síť zablokování stránky odůvodnila tím, že poslanec šířil nenávistné projevy a konspirace.


Volný už v březnu na Facebooku sdílel se svými sledujícími šokující tvrzení. Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně na začátku března dostala 10 tisíc balení léku Ivermektin, který má pomáhat v boji s koronavirem. Část odborníků je k němu ale skeptická. Volný přišel s tvrzením, které přitáhlo i pozornost policie. Podle něj někdo chystal diskreditaci léku pomocí úmrtí několika pacientů. Poslanec na sociálních sítích mluvil přímo o připravované vraždě. Policie nakonec požádala Sněmovnu o jeho vydání kvůli šíření poplašné zprávy.

Související obsah


Ten samý měsíc pak sdílel článek, který obviňoval přepravní společnost DHL z šíření britské mutace koronaviru. Tu měla na lidi "sypat" z letadla, které kroužilo nad městy, v tomto případě nad Brnem. Od Řízení letového provozu za to sklidil výsměch, DHL teď zvažuje právní kroky.


Volný v souvislosti s koronavirem vzbuzuje pozornost například i ve Sněmovně. Na jednání odmítá nosit ochranu úst a nosu, za což byl několikrát vykázán z jednání. Kolem jeho lavice bylo nakonec nainstalováno plexisklo. V lednu se navíc dokonce popral s několika kolegy poté, co mu předsedající ve Sněmovně vypnul mikrofon.

Související obsah


Facebook Volného nejspíše zablokoval v rámci nových pravidel, která představil v březnu. Pravidla komunity zakazují například agresivní nebo ponižující slovní projevy, škodlivé stereotypní projevy, označování někoho za podřadnou osobu, vyjadřování opovržení, odporu nebo zapuzení, klení a výzvy k vyloučení nebo segregaci.

Rvačka ve Sněmovně! Skupinka poslanců se poprala přímo během jednání (1/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz