Domácí

Šafránková brala za Abrháma telefony. Jednou ho našla u popelnic

Šafránková brala za Abrháma telefony. Jednou ho našla u popelnic
Zdroj: Profimedia

Libuška Šafránková a Josef Abrhám byli nejenom manželé a milenci, ale především doživotní parťáci. Málokdy se ukázala odděleně, jeden bez druhého nedali ani ránu. To potvrzuje i herec Jan Prušinovský ve své vzpomínce na zesnulou Popelku. Vždy, když telefonoval Abrhámovi, zvedla to Šafránková, protože si herec nenechával mobil u sebe.

Krásná, talentovaná a ještě k tomu hodná a laskavá. Není snad nikdo, kdo by na Libušku Šafránkovou vzpomínal jinak. V paměti si ji takto zachoval i režisér Jan Prušinovský.

O roztomilé zážitky se mohl podělit přesto, že se s ní nikdy nesetkal osobně. "Ale často jsme si telefonovali. Tedy... Vždycky, když jsem volal Josefu Abrhámovi, tak to vzala ona a jala se Josefa hledat. Byla z toho hotová etuda. Hlasem jiskřivým jako ta holka z Popelky komentovala každý svůj krok," napsal Prušinovský na facebooku.

"Honzo, v pracovně není, takže se koupe! Ne, v koupelně není. Ale byl tu, protože je mokrý mejdlo. Viděl jste ten film včera na ČT2, ten byl blbej, co? Jdu na zahradu. Pepo! Na zahradě taky nic. Tak a teď jsem si natrhla kalhoty, to nevadí, stejně jsem je chtěla vyhodit. Pepo!!! Kde je? Už vím! On šel vynést odpadky, to zase sedí u popelnic. Pepíku! Doufám, že se aspoň oblíkl. Je tam, už ho vidím! Pepo, proč tu sedíš jenom v tričku!!" parafrázoval Šafránkovou.

Související obsah

Šafránková se s Abrhámem seznámila v 70. letech v Činoherním klubu. Těžko říct, jestli už tehdy věděli, že mezi nimi vzniká láska na celý život. Každopádně to tak bylo. Od svatby v roce 1976 se už od sebe nehnuli na krok. Stali se z nich parťáci jak v soukromí, tak před filmovými kamerami.

Prušinovský si hovory s legendární Popelkou zamiloval. "Přiznám se, že občas jsem Josefu Abrhámovi volal jen proto, abych mohl půl hodiny tiše poslouchat Libušku Šafránkovou, jak ho bůhvíkde hledá," uzavřel režisér.

Připomeňte si nejlepší role Libušky Šafránkové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz