Domácí

Děti do 12 let se očkovat nebudou. Není to na stole, řekl ministr Vojtěch

Děti do 12 let se očkovat nebudou. Není to na stole, řekl ministr Vojtěch
Zdroj: Getty Images

Děti do 12 let se proti koronaviru očkovat nebudou. Řekl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Česko by podle šéfa resortu zdravotnictví mohlo kolektivní imunity dosáhnout do začátku podzimu.

Vakcinace proti covidu-19 je v Česku v plném proudu a naočkovat se mohou všichni od 16 let. Podle odborníků je však důležité očkovat také děti, aby se snížilo možné riziko šíření nemoci v dětských kolektivech.


"Pro starší 12 let už je schválená vakcína Pfizer/BioNTech, Moderna o to žádá. V určitý okamžik tuto možnost otevřeme. Otázka je, jaký bude zájem. U dětí ve věku 12 až 16 let bude záležet na souhlasu rodičů a zákonných zástupců,“ řekl pro deník Právo ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Související obsah


Očkování se však nebude týkat dětí mladších 12 let. "Pro nejmenší děti vakcína určitě nebude, ani podle odborníků není na stole očkovat děti do 12 let,“ dodal pro deník Vojtěch.


Kdy však vakcínu proti koronaviru budou moci dostat v Česku také děti, zatím není jasné. Záležet bude mimo jiné i na množství očkovací látky v zemi. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by se očkování dětí mohlo rozjet do konce července.

"Děti už dnes můžeme očkovat, hlavně ty, které mají astma, cukrovku nebo jiné chronické nemoci. Co se týče plošného očkování, bude dobrovolné a se souhlasem rodičů, myslíme si, že vakcíny budou k dispozici v dostatečném množství až ke konci července," řekl Babiš.

Registraci k očkování pro děti od 12 let otevřeli už v pondělí na Slovensku. Ministerstvo zdravotnictví ji ale v pátek zastavilo. 

Evropská léková agentura (EMA) schválila očkování mladistvých. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz