Domácí

Očkovací maraton je u konce! Dávku proti covidu-19 dostaly tisíce lidí

Očkovací maraton ve Středočeském kraji skončil. Na třech místech bylo možné se od pátku do soboty nechat očkovat i přes noc a bez registrace.

Nymburk, Městec Králové a Dobřichovice. V těchto třech středočeských městech začal v pátek 24hodinový očkovací maraton. Mimo noční hodiny pomáhal také Beroun. Nyní organizátoři z nymburské nemocnice sdělili výsledky.


"Díky tomuto unikátnímu projektu jsme překonali pro nás magickou hranici tisíc očkovaných, dokonce to bylo cca 1400 osob. A jsme rádi, že se hlásili i mladí lidé," uvedli na sociálních sítích.

Další výsledky oznámil středočeský radní Pavel Pavlík (ODS). V Městci Králové se vyočkovalo 1004 dávek, v Dobřichovicích 2007 a v Berouně 1124. Celkem to dělá asi 5535 naočkovaných lidí. Organizátoři původně doufali, že se jim podaří naočkovat 4000 lidí.

Související obsah


V pátek přijeli maraton do Nymburku podpořit také členové vlády a zástupci Středočeského kraje. "Ocenili práci našich sestřiček, lékařů a dobrovolníků a poděkovali jim za jejich práci a entuziasmus v nešťastné covidové době," sdělila nemocnice.

"Děkuji i za ochotu personálu! Byla jsem na očkování s malou dcerkou a všichni mi moc pomáhali," napsala poděkování nymburské nemocnici paní Aneta.


Očkovat se mohli nechat jak registrovaní, tak neregistrovaní zájemci.

Podívejte se na reportáž TV Nova o očkovacím maratonu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz