Domácí

Děti odloží roušky při výuce v dalších krajích, sdělil ministr Vojtěch

Děti odloží roušky při výuce v dalších krajích, sdělil ministr Vojtěch
Zdroj: Profimedia

Ve třech krajích, které na tom byly z hlediska vývoje pandemie nejhůře, budou moci žáci i učitelé zřejmě brzy odložit při výuce ve třídách roušky a respirátory. V neděli o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Zda žáci a učitelé odloží roušky či respirátory při výuce v Libereckém, Zlínském a Jihočeském kraji, rozhodne vláda v pondělí. "Pravděpodobně k tomu dojde v pondělí, že už i v těchto krajích tuto povinnost ve třídách zrušíme, protože situace se tam zlepšuje,“ sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch poté, co nechal očkovat proti koronaviru.


Vakcinaci podstoupil v neděli ve velkokapacitním centru v Ústí nad Labem. Podívejte se, jak očkování probíhalo:


Od úterý neplatí povinnost nosit roušky a respirátory při vyučování v celé republice s výjimkou zmíněných tří krajů, tam opatření museli kvůli špatnému vývoji pandemie stále dodržovat. Ústa a nos si však vyučující s žáky musí pořád zakrývat o přestávkách a ve společných prostorách.

Pokud data za pondělí ukážou, že trend v Libereckém, Zlínském a Jihočeském kraji stále klesá, nebudou žáci muset podle Vojtěcha od úterý nosit roušky.

Související obsah


Navíc se změnila také pravidla u zkoušek. "Zkoušky na školách a vysokých školách v celé České republice je možné konat bez roušek, a to za dodržení dvoumetrových rozestupů,“ řekl ministr školství Robert Plaga (za ANO).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz