Domácí

Teploty vyletí rychle vzhůru, za pár dní dorazí tropy. Ale také bouřky

Teploty v Česku po poměrně chladném začátku týdne půjdou velmi rychle nahoru. V závěru pracovního týdne se dočkáme tropů, místy bude podle meteorologů až 34 °C. S vysokými teplotami dorazí ale také bouřky.

Noc na pondělí byla poměrně chladná, teploty klesaly k 9 až 5 °C, přes den se budou podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) držet kolem 22 až 26 °C, na severovýchodě by mělo být jen kolem 20 °C. Čeká nás převážně jasná až polojasná obloha.

V úterý by mělo být zpočátku také převážně jasno až polojasno, během dne ale začne přibývat oblačnost. Teploty v noci klesnou k 12 až 8 °C, přes den by pak mělo být 25 až 29 °C.

Ve středu by podle ČHMÚ mělo být převážně polojasno, zejména na východě se mohou při zvětšené oblačnosti místy objevovat přeháňky. Teploty by v noci neměly klesnout pod 10 °C, držet by se měly kolem 15 až 11 °C, přes den pak vystoupají k 26 až 30 °C.

Ve čtvrtek by mělo být ještě o něco tepleji, nejvyšší denní teploty by se měly držet kolem 29 až 33 °C, na severovýchodě pak bude kolem 28 °C. Na většině území by mělo být převážně jasno.

Související obsah

Ještě v pátek očekávají meteorologové jasnou až polojasnou oblohu, odpoledne a večer ale začne od západu přibývat oblačnost, ojediněle se mohou objevovat bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 30 až 34 °C.

Tropické teploty by měly panovat i o víkendu, zpočátku bude kolem 30 až 34 °C, do pondělí by ale měly klesnout k 24 až 29 °C. Od západu se bude šířit oblačnost, na většině území se budou podle meteorologů objevovat přeháňky a také bouřky.

Podívejte se na předpověď počasí na pondělí 14. června:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz