Zahraničí

Desaterčata stále halí tajemství. Neví se, kde jsou. Neviděl je ani otec

Desaterčata stále halí tajemství. Neví se, kde jsou. Neviděl je ani otec

Necelý týden poté, co svět oběhla zpráva o narození desaterčat v Jihoafrické republice, se stále neví, kde se děti nacházejí a zda je informace skutečně pravdivá. Podle rodiny jsou miminka v inkubátorech, kde bojují o život, úřadům se však nepodařilo zjistit, ve které nemocnici leží. Žádná z nich totiž narození desaterčat neeviduje. Pokud se zpráva potvrdí, bude se jednat o světový rekord.

Desaterčata, která se měla narodit minulý týden v Jihoafrické republice, podle rodiny 37leté matky leží v neznámé nemocnici ve městě Pretoria, kde se o ně starají lékaři.

Webu Pretoria News otec Teboho Tsotetsi řekl, že se děti narodily v soukromé nemocnici Louise Pasteura, podle mluvčího však v záznamech neměli uvedenou žádnou pacientku jménem Gosiame Sitholeová, ani informaci o jejích deseti dětech.

Společnost Mediclinic, která nemocnici spravuje, toto stanovisko potvrdila. "Žádné z našich zařízení nezajišťovalo porodnickou péči o tuto pacientku nebo její desaterčata," uvedla mluvčí Tertia Krugerová.

Otec dětí později prozradil, že manželka byla v pátek převezena do Fakultní nemocnice Stevea Bika. Ředitel Mathabo Mathebula nicméně pro Times LIVE řekl, že v jeho nemocnici matku s deseti dětmi nepřijímali.

Související obsah

Záhadu neobjasnily ani jihoafrické úřady. Vláda nebyla schopná ověřit, zda je informace o narození desaterčat pravdivá. "Musíme si tento příběh ověřit a v případě potřeby poskytnout pomoc," vysvětluje mluvčí jihoafrické vlády Phumla Williamsová.

Doposud se ale desaterčata vystopovat nepodařilo. Úřady je nedohledaly v žádném soukromém ani veřejném zdravotnickém zařízení v provincii Gauteng, kde Pretoria leží.

Ani otec děti neviděl

Informace o tom, kde se děti nacházejí, dostal Teboho Tsotetsi od své manželky. Sám zatím prý děti neviděl, od ženy dostal zprávu, že kvůli protiepidemickým opatřením to zatím není možné.

Vzhledem k tomu, že se mu nepodařilo zjistit, kde jeho manželka s dětmi skutečně leží, obrátil se po týdnu na policii, kde ji nahlásil jako pohřešovanou. Strážcům zákona řekl, že se bojí o její bezpečnost.

Tsotetsi se zároveň svěřil, že nyní už děti navštívit nemůže, protože ho policie eviduje jako podezřelého. Byl totiž posledním, kdo matku desaterčat viděl před porodem. Policie ale případ odmítla komentovat.

Miminka bojují o život

S médii se spojili i další rodinní příslušníci 37leté maminky. Teta desaterčat, která požádala o anonymitu, webu Times LIVE sdělila, že děti přišly na svět ve 29. týdnu. "Stále jsou v inkubátorech a bojují o život. Matka je pořád slabá. A jako černá rodina je chceme ochránit. Je to citlivá záležitost," prozradila.

Související obsah

 

Pět dětí se podle ní narodilo přirozenou cestou a pět císařským řezem. Rodina zatím žádné jejich fotografie neobdržela, nikdo ani matku nenavštívil. "I když lidé začínají o dětech pochybovat, ony se opravdu narodily. Ona (matka, pozn. red.) je temperamentní a silná žena, takže pravděpodobně nechce, aby ji někdo viděl v bolestech," vysvětluje teta kojenců.

"Mluvíme s ní po telefonu, zní, že se má dobře. Není to žádný výmysl, je to prostě zázrak," dodala. Otec dětí doplnil, že rodina chce dát lékařům soukromí, aby nemluvňatům poskytli všechnu potřebnou péči. "Lidé uvidí děti ve správný čas," konstatoval.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz