Domácí

Česko zasáhne vlna veder, upozorňují meteorologové. Vyhlásili výstrahu

Teploty v Česku se zvyšují, už ve středu by podle Českého hydrometeorologického ústavu měly na mnoha místech atakovat tropickou třicítku. Ve čtvrtek má být pak ještě tepleji, meteorologové kvůli tomu vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami. Ty by měly odpoledne překračovat 31 °C.

Po okraji tlakové výše se středem nad Pobaltím k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu, ČHMÚ předpokládá, že teploty ve čtvrtek odpoledne překročí 31 °C.

Meteorologové kvůli tomu vyhlásili výstrahu před vysokými teplotami. Ta bude platná od čtvrtečního poledne pro Prahu, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj a části Jihomoravského kraje (Brno, Břeclav, Bučovice, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Znojmo, Židlochovice). Výstraha bude platit do 18:00.

ČHMÚ varuje před vysokou zátěží na lidský organismus, nebezpečím přehřátí a dehydratace. "Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech," doporučují meteorologové.

Související obsah

S koncem výstrahy ale vlna vedra v Česku neskončí. Meteorologové očekávají, že v pátek vystoupají teploty až k 34 °C, v sobotu pak může být místy i 35 °C. V neděli by mělo být kolem 33 °C. Vysoké teploty by podle ČHMÚ měly zejména o víkendu doprovodit také bouřky.

Zdroj: ČHMÚ

Na předpověď počasí na středu 16. června se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz