Domácí

Volby by v červnu vyhrála koalice Pirátů a STAN. ANO by bylo druhé

Volby by v červnu vyhrála koalice Pirátů a STAN. ANO by bylo druhé
Zdroj: TV Nova

I v dalším průzkumu volebních preferencí vyšla nejlépe koalice Pirátů a hnutí STAN, vyplývá to z výzkumu agentury SANEP. Oproti květnovému průzkumu ale koalice oslabila. Druhé skončilo hnutí ANO. Na třetí příčce pak koalice SPOLU, která naopak oproti květnovému průzkumu posílila.

Kdyby se volby konaly v červnu, podle průzkumu agentury SANEP by je  vyhrála koalice Pirátů a STAN s 24,7 %. Koalice oproti květnovému průzkumu ztratila 1,6 procentního bodu, přesto si ale stále drží své prvenství.

Na druhém místě by skončilo hnutí ANO s 22,3 %. Vládnoucí hnutí premiéra Babiše tak dosáhlo oproti květnu prakticky totožného výsledku. Náskok Pirátů a STAN se za posledních několik měsíců značně snížil.

Související obsah

Třetí příčku by získala koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se ziskem 20,1 %. V květnu by je přitom volilo 18,5 % voličů. Jde o druhý měsíc v řadě, kdy koalice získává stále silnější voličské preference.

Na čtvrtém místě by v červnu skončila SPD pod vedením Tomia Okamury se ziskem 10,7 %. Za SPD by se umístili sociální demokraté s 5,3 %. Do Sněmovny by se v červnu ještě těsně dostala KSČM s 5,1 %.

Své šance pro vstup do Sněmovny ale stále zvyšuje Přísaha Roberta Šlachty, která by nyní získala 4,5 %. Na vstup do dolní komory Parlamentu to ale zatím nestačí.

KSČM zahájila kampaň před podzimními sněmovními volbami. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz