Zahraničí

Trápení pašeračky Terezy H. nekončí. U soudu přišla další tvrdá rána

Trápení pašeračky Terezy H. nekončí. U soudu přišla další tvrdá rána
Tereza H. | Zdroj: Profimedia

Místo naděje na zkrácení trestu nebo dokonce propuštění na svobodu zbyly Češce Tereze H., která už přes tři roky sedí v cele v Pákistánu, jen oči pro pláč. Na čtvrtek naplánované projednání jejího případu u odvolacího soudu v Láhauru se totiž nakonec vůbec neuskutečnilo.

"Jednání soudu bylo odročeno, podle našich informací z důvodu nepřítomnosti soudce. Proč soudce na jednání nedorazil, nevíme," řekla krátce po čtvrtečním poledni TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová. Doplnila, že "neostrouhala" jen mladá Češka odsouzená za pašování drog, ale i další, protože byla zrušena všechna čtvrteční hlavní líčení, jichž se měl soudce účastnit.

Podle Davidové zatím nebyl stanoven ani náhradní termín, v němž by pákistánský soud měl odvolání Terezy H. proti téměř devítiletému trestu řešit. Zdůraznila, že pracovníci konzulátu v Láhauru zůstávají s Češkou nadále v kontaktu.

Pro mladou Češku jde o další ránu, opětovného projednání svého případu před soudem se totiž snažila dosáhnout velmi dlouho - v podstatě od odsuzujícího verdiktu pákistánského soudu předloni v březnu.

Související obsah

Nejde přitom zdaleka o první případ, kdy bylo projednávání její kauzy na poslední chvíli bez náhrady zrušeno - v minulosti soud nezasedl například kvůli obřímu výpadku proudu nebo kriketovému turnaji.

Terezu H. zadrželi pákistáští celníci na letišti na začátku roku 2018, v jejím kufru objevili přibližně devět kilo heroinu. Projednávání případu se i kvůli zmíněným problémům se soudy táhlo, odsuzující verdikt padl na konci března 2019 - osm let a osm měsíců. Češka s trestem nesouhlasí a snaží se ho zvrátit.

Žalobce chtěl pro odsouzenou Češku tvrdší trest, než jaký dostala. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz