Domácí

Oběti koronaviru: Česko je čtvrté v přepočtu úmrtí na obyvatele

Koronavirus si už vyžádal skoro čtyři miliony obětí. Hranici se svět stále nebezpečně blíží. Vyplývá to ze statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse. Nejhůře na tom jsou Spojené státy, Brazílie a Indie. Česko je na čtvrté příčce v přepočtu zemřelých na počet obyvatel.

Onemocnění způsobené virem SARS-CoV-2 se poprvé objevilo v prosinci roku 2019 v Číně. Od té doby se jím nakazilo přes 177 milionů lidí po celém světě. Nejvíce zemřelých na nákazu koronavirem mají Spojené státy, Brazílie, Indie, Rusko a Mexiko. Česká republika je čtvrtá na žebříčku v přepočtu úmrtí na obyvatelstvo. Více obětí na počet obyvatel má jenom Peru, Maďarsko a Bosna a Hercegovina. Data přinesla Univerzita Johnse Hopkinse.

S největšími problémy se od března potýká Latinská Amerika. Ta hlásí 43 zemřelých ze 100 všech nově ohlášených případů nákazy. Země v Latinské Americe, které za poslední týden nahlásily nejvíce zemřelých jsou Paraguay, Uruguay, Surinam a Argentina.

Související obsah

Celý svět se stále snaží ukončit pandemii jednou pro vždy. K tomu efektivně přispívá očkování. Podle zahraničních médií je už naočkováno skoro 21 % světové populace. Největší problém mají rozvojové země, kde je proočkovanost pohybuje okolo 0,9 %.

Mezi země s nejvyšší mírou proočkovanosti obyvatel patří Uruguay 60,7 %, Chile 61,4 %, Velká Británie 61,7 % a Izrael 63,4 %. Nejhůře jsou na tom některé země v Africe a Asii, kde je dosud naočkováno méně než 2 % obyvatel v každé zemi. Konžská demokratická republika 0,04 %, Vietnam 1,63 % a Etiopie 1,65 %.

Jak se vyhnout bolesti po očkování? Expert radí, jestli zatnout, nebo ne. Na video se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz