Zahraničí

Rusko omezí dovoz krmiv, která se vyrábí v Česku

Ruská federální služba pro veterinární a rostlinolékařský dohled oznámila, že zavádí omezení pro dodávky krmiv a doplňkových látek ze všech podniků v České republice. Nařízení začne platit od příštího týdne.

Omezení pro dovoz krmiv ze všech podniků z České republiky do Ruska začne platit od 21. června 2021, oznámila ve čtvrtek ruská Federální služba pro veterinární a rostlinolékařský dohled Rosselkhoznazdor.

"Toto rozhodnutí učinilo oddělení na základě neuspokojivých výsledků kontroly českých podniků oprávněných dodávat krmiva a doplňkové látky do Ruska," informoval úřad.

Kontrola se podle vyjádření zaměřovala na potvrzení záruk, ke kterým se měla zavázat Státní veterinární správa ČR, aby podniky splňovaly požadavky EAEU. Podle Rosselchoznadzoru je kontrola nedostatečná, vyrobená produkce podle něj také nesplňuje požadavky.

Související obsah

Podle ruské strany neprovádí český úřad plnohodnotné vyšetřování odhalených nesrovnalostí, inspekce z Ruska a Běloruska měla v českých podnicích zjistit řadu porušení požadavků EAEU.

O zrušení omezení bude úřad jednat poté, co česká strana poskytne úplné materiály a komentáře ke všem odhaleným porušením.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Do Česka zavítal tchajwanský ministr, Čína protestuje

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se ve středu setkal s tchajwanským ministrem Josephem Wu. Jednali o obchodní spolupráci a o kybernetické bezpečnosti. Setkání kritizovala Čína. "Podstata a vlivy takového jednání jsou neblahé. Čínská strana to silně odsuzuje a vyjadřuje rozhodný nesouhlas a učiní legitimní a nezbytné kroky," uvedla v prohlášení čínská ambasáda.

Píše se na Deník.cz