Zahraničí

Summit Bidena s Putinem: Řeč těla mluvila jasně, tvrdí experti

Setkání prezidentů Joea Bidena a Vladimira Putina je ve světě rozebíráno ze všech možných pohledů. Například podle expertů na řeč těla se otevřeněji a vstřícněji choval americký prezident Joe Biden.

Pohledy, podání ruky nebo třeba jen to, jak se oba prezidenti při svém prvním setkání natočili a jak seděli. To vše zkoumají a popisují experti na řeč těla.


"Zaměřme se na to, jak Putin při prvním kontaktu odvrací oči a otáčí se na kamery, aby bylo vidět, že se zajímá i o veřejnost. Biden to nedělá. Mnohem víc se soustředí na Putina," uvedl expert na řeč těla Mark Browden.

Související obsah


Významnou roli prý hrálo i to, že Joe Biden nabídl Vladimiru Putinovi ruku jako první, i když jen o malý okamžik. Údajně to dokazuje, že se na setkání těšil a byl optimistický. "Biden mluvil velmi otevřeně, což bylo vidět i v jeho přirozené a klidné gestikulaci. Putin působí chladněji, klidněji," dodal Browden.


Podle expertů pak bylo úplně odlišné a všeříkající o osobnostech obou prezidentů to, jak si sedli. To, že se Putin necítil příjemně, prý dokazuje i postavení jeho rukou. Tu pravou měl mírně zaťatou, což prý značí hněv.

Související obsah


"Nejvýmluvnější bylo, když Putin zvedl chodidlo, takže jsme mohli vidět jeho podrážku. Znamená to, že se nemohl dočkat, až odtamtud zmizí," vysvětlila odbornice na řeč těla Lilian Glassová.


Setkání nejmocnějších mužů světa je přesto hodnocené pozitivně. Přineslo výsledky a bylo poklidnější, než předchozí Putinovy výstupy s prezidenty Obamou nebo Trumpem.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz