Krimi

V Plzni po úniku chemikálií zemřeli dva lidé, další jsou ve vážném stavu

V plzeňské čtvrti Skvrňany od pátečního dopoledne zasahují hasiči, policisté i zdravotníci. Podle dostupných informací tam do vzduchu unikly chemikálie, s největší pravděpodobností sirovodík. Zdravotníci museli čtyři lidi resuscitovat, dva z nich zemřeli po převozu do nemocnice.

"Mohu potvrdit, že dva pacienti zemřeli, další dva nadále zůstávají ve velmi vážném stavu, následující hodiny budou rozhodující," uvedla na dotaz TN.cz před 15. hodinou zaměstnankyně plzeňské fakultní nemocnice, na níž odkázala tisková mluvčí špitálu Gabriela Levorová.

 

"Hasiči ze všech tří plzeňských stanic a také laboratoř Třemošná zasahují v Plzni u úniku nebezpečné látky v objektu čistírny odpadních vod. Zasaženo bylo sedm lidí, tři opustili objekt sami, čtyři museli být resuscitováni. Hasiči se nyní radí s technology, jak dále postupovat. Naměřeny byly zvýšené koncentrace siřičitanů a sirovodíku," řekl TV Nova krátce po poledni mluvčí hasičů Petr Poncar.

"Je obousměrně uzavřena Vejprnická ulice a to od křižovatky s ulicí Domažlická po křižovatku s ulici Křimická. Důvodem je únik chemických látek z čističky," doplnila policejní mluvčí Michaela Raindlová s tím, že rovněž probíhá evakuace. Uzavírka Vejprnické ulice skončila před 14. hodinou.

Související obsah

Podle hasičů je únik plynu lokalizovaný jen na čističku, nerozšířil se například do kanalizace. Před 13. hodinou Poncar uvedl, že zatím není jasné, jak dlouho zásah potrvá a kdy se sirovodík podaří neutralizovat. Hasiči také dál propátrávají čističku, jestli uvnitř nezůstal někdo další. Zároveň obyvatelům z blízkých domů doporučili, aby nevětrali. Před 14. hodinou upřesnil, že k havárii došlo ve firmě, která zpracovává tekuté průmyslové odpady.

"Dnes 10 minut před jedenáctou hodinou přišlo oznámení o čtyřech lidech v bezvědomí v prostorech čističky odpadních vod. Muži ve věku 40 až 60 let ve velmi vážném stavu byli transportováni na Emergency (akutní příjem) fakultní nemocnice," informovala mluvčí záchranky Mária Svobodová s tím, že na místě zasahovali mimo jiné tři lékaři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz