Zahraničí

Obří požár v polské vesnici. Plameny zachvátily téměř 40 domů!

Obrovský požár v sobotu večer zasáhl polskou vesnici Nowa Biala u hranic se Slovenskem. V plamenech se najednou ocitlo téměř 40 rodinných domů a hospodářských budov. Oheň krotilo přibližně 400 hasičů, devět lidí skončilo v nemocnici. Obyvatelům pomůže i armáda.

V polské vesnici Nowa Biala začalo hořet přibližně o půl sedmé večer. Požár se rychle rozšířil, protože domy tam k sobě těsně přiléhají a některé jsou dřevené. Informoval o tom portál Polsat News.

Plameny postupně zasáhly 13 rodinných domů a 23 hospodářských budov. Některé z nich lehly popelem úplně. Devět lidí je zraněných. "Jedná se především o lehké popáleniny. Pro jednoho člověka přiletěl vrtulník, spadl ze střechy a utrpěl zlomeninu páteře," uvedl mluvčí hasičů Piotr Krygowski.

Pro rodiny, které přišly o střechu nad hlavou, zřídila vesnice provizorní ubytování v tamější škole. Do pomoci se chtějí zapojit i majitelé penzionů. Polský premiér Mateusz Morawiecki uvedl, že se do nápravy škod zapojí i armáda.

Související obsah

Rodiny, jež to budou nejvíc potřebovat, mohou požádat i o nouzový příspěvek 6000 polských zlotých, tedy téměř 34 tisíc korun.

Požár dostali hasiči pod kontrolu po sobotní 21. hodině. Zatím není jisté, kde přesně vznikl ani co ho způsobilo. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz