Koronavirus

Babiš: Děti od 12 let budou moci na očkování, mají ale jiné podmínky

Od 1. července se v Česku budou moci nechat očkovat proti covidu-19 děti od 12 do 15 let. Podmínkou je ale doprovod rodičů a pediatrické oddělení v očkovacím centru. V neděli to oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Od poloviny července by pak mělo být podle ministra zdravotnictví možné se nechat naočkovat i bez registrace.

Děti od 12 do 15 let se budou moci od 1. července přihlásit na očkování proti covidu-19. "Je u nich povinná přítomnost zákonného zástupce na místě. Očkování bude probíhat v očkovacích místech, které disponují lůžkovým oddělením pediatrie. Měl by tam být přítomný pediatr," oznámil Babiš v nedělním Čau lidi.

"Centra, která budou mít vakcínu, mohou očkovat okamžitě od 1. července," dodal. Vyzval mladé lidi k tomu, aby nemoc nepodceňovali a nechali se očkovat, protože na proočkovanosti populace závisí vývoj epidemické situace.

Od 4. června se registrační systém na očkování otevřel pro věkovou skupinu od 16 let. V Česku se tak mohou aktuálně registrovat všichni dospělí lidé. Od července by pak mělo nastat zjednodušení.

Související obsah

V neděli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) informoval, že chce otevřít očkování všem bez nutnosti registrace. "Věřím, že tak můžeme pro očkování získat i ty, kteří se rozhodnou ze dne na den, nebo když půjdou třeba zrovna kolem očkovacího místa. Musíme zbořit jakékoliv bariéry a nabídnout občanům všechny možnosti," napsal na twitteru.

Příští týden by mělo zároveň padnout rozhodnutí, zda přes léto budou Češi moci ve vnitřních prostorech odložit respirátory a vyměnit je za chirurgickou roušku, ve které se lépe dýchá. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz