Domácí

Hasiči měli kvůli horku dvakrát víc výjezdů. Hořely lesy, domy i auta

Kvůli horku mají za sebou náročný víkend také hasiči. I přes zákaz rozdělávání ohňů se počet jejich výjezdů proti normálu zdvojnásobil. V sobotu hořelo v Česku na stovce míst a v nedlěi na 77. Varování před vysokým rizikem požárů bude platit i v pondělí.

Hořela auta, lesy i domy. Hasiči se o tomto víkendu nezastavili. Škodu čtyři miliony způsobil požár haly na výrobu paintballových kuliček v Kroměříži. Milovníky veteránů by zabolel pohled na shořelou Aerovku, o kterou přišel i s dalším autem majitel z Chrudimi. Škoda je milion korun.

Pomoc německých hasičů byla potřeba u požáru lesa v Národním parku České Švýcarsko. Plameny se tam rozšířily na plochu čtyř hektarů. Hořelo v nepřístupném terénu a do akce musel i vrtulník.

U Říčan shořela lokomotiva. Škoda je tři miliony korun. V Jimlíně na Lounsku v noci na neděli lehla popelem stodola s uskladněným senem.

Související obsah

Hořelo i ve Vlkavě na Nymbursku. "Nás probudily takový divný rány. Viděl jsem dým a kouř, no tak mi bylo jasný, že tady je nějakej průšvih," řekl televizi Nova svědek události.

"Čtyřiapadesátiletý muž nejprve uvnitř chaty založil požár a poté věc oznámil na linku 112. Mladoboleslavští kriminalisté případ prověřují jako pokus o sebevraždu," uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Související obsah

"Jsme přijali oznámení o požáru nízké budovy s výbuchem. Jednalo se o požár dřevěné chaty. Po výbuchu došlo k destrukci objektu. Hasiči vynesli tlakové láhve a provedli následné ochlazení," popsala zásah mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

"Majitel s popáleninama vyšel před barák. Došel sem a prostě si sednul a byl jakoby mimo. Byl popálenej na nohách, částečně na rukách," řekl svědek.

Výstraha před požáry platí až do pondělní půlnoci. V řadě krajů dál platí zákaz rozdělávání ohňů.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz