Krimi

Tragická dohra těžké nehody. Zraněné dítě zemřelo v nemocnici!

Tragická dohra těžké nehody. Zraněné dítě zemřelo v nemocnici!
Zdroj: Policie ČR

Smutnou dohru má těžká nehoda z minulého týdne, která se stala v Hracholuskách na Prachaticku. Dítě mladší 15 let, které po srážce nákladního a osobního auta skončilo s vážnými zraněními v nemocnici, zemřelo. Kriminalisté už zahájili trestní řízení pro usmrcení z nedbalosti.

"Dopravní nehoda, která se stala minulou středu na čtyřramenné křižovatce hlavní silnice číslo 145 s vedlejší komunikací v katastru obce Hracholusky, má bohužel smutný konec. Nezletilé dítě, které při dopravní nehodě utrpělo vážná zranění, jim nakonec, i přes veškerou pomoc záchranářů a zdravotníků, v nemocnici podlehlo," informovala v pondělí policejní mluvčí Martina Joklová.

Prachatičtí kriminalisté už začali věc řešit s podezřením na usmrcení z nedbalosti, za které hrozí v případě odsouzení v základní sazbě až tříletý pobyt za mřížemi. Okolnosti smrtelné nehody nadále prověřují.

Související obsah

Náklaďák s osobákem se v Hracholuskách srazily minulou středu, podle policistů šofér kamionu zezadu najel do Fordu Focus, který jel před ním a jehož řidička chtěla odbočit na vedlejší silnici.

"Po střetu bylo osobní auto dále odraženo vlevo mimo vozovku, kde se převrátilo na střechu. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění dítěte sedícího na zadním sedadle, které bylo letecky transportováno do nemocnice, řidička utrpěla zranění lehké. Alkohol u obou řidičů vyloučila orientační dechová zkouška," popsala už dříve Joklová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz