Zajímavosti

Velká vzácnost! Přichází magický svatojánský úplněk v Kozorohu

Velká vzácnost! Přichází magický svatojánský úplněk v Kozorohu
Zdroj: Getty Images

Ve čtvrtek nás čeká červnový úplněk v Kozorohu. Tomuto úplňku se také říká jahodový nebo růžový. A ještě navíc bude svátojánský, takže má magickou moc! Je tak ideální pro věštění. Spolu s úplňkem přichází myšlenky, jak skloubit rodinný a pracovní život. Lidé budou citlivější, budou vyžadovat doteky a láskyplná slova. Ohrožené jsou klouby, kolena a páteř, tak buďte při pohybu opatrní.

Tomuto úplňku se také říká jahodový podle nejoblíbenějšího ovoce, které v tomto období zraje, nebo růžový podle královny růží, které v tomto období hojně kvetou a krásně voní. Ale nezapomeňte, tento úplněk nastane na svátek svatého Jana, takže bude zároveň i úplňkem svatojánským.

Toto období je považováno za magické. Nezapomeňte, že všechny byliny mají velkou sílu, dokonce i čarovnou moc, je to tedy ideální čas pro sběr bylin. Podle tradic je úplněk vhodný i k věštění. Určitě se tedy máte na co těšit!

Související obsah

Měsíc bude o úplňku procházet znamením Kozoroha, Slunce vstoupilo o letním slunovratu do znamení Raka. Půjde tedy o protipóly. "Rak je vodní znamení, které je silně citově založené. Nechá se ovlivnit city a v popředí je rodina, kdežto Kozoroh je zemské znamení, přísné k sobě i k druhým a vše více zvažuje rozumem," popisuje astroložka a numeroložka Hana Černá.

Podle ní budou nejvíce tento úplněk prožívat lidé, kteří jsou narození v těchto znameních nebo mají v Kozorohu či Raku ascendent nebo postavení Měsíce. Úplněk bude vrcholit večer ve 20:39.

Související obsah

V období červnového úplňku budete přemýšlet, jak skloubit dohromady profesi s rodinným životem a jak pokračovat v životě dál. Čeho chceme dosáhnout? "Sice budeme mít vyšší ambice, ale nebudeme chtít ošidit rodinu, která je pro nás důležitá," myslí si Černá. Podle ní budete citlivější, budete více vyžadovat doteky a láskyplná slova.

Ale zároveň se zamyslíte, jak profesně pokročit a také se vám to bude dařit. Takže tento den bude vhodný pro práci, nové projekty nebo k dokončení díla. Ale také pro rodinu, blízké, vycházky, koupání nebo posezení u dobrého nápoje či vína, protože Rak je spojen s tekutinami. Podle Černé budete umět své city dostat pod kontrolu a užít si je.

Související obsah

"Po stránce numerologické den přeje profesi, studiu a financím. Budou se řešit různé smlouvy. Jde o silný den. Jen je potřeba všechno ověřovat. Nic tedy neponechejte náhodě a jděte vpřed k výzvám," radí numeroložka. Po zdravotní stránce bude nejvíc ohroženo pohybové ústrojí, hlavně kolena, klouby a páteř.

"Vyhýbejte se aktivitám, nebo alespoň buďte opatrní při činnostech, během kterých by mohl hrozit úraz. Opatrní musíme být i na slezinu, pozor tedy na dietní výstřelky," varuje Černá. Také kůže bude náchylnější, je třeba si dávat větší pozor při pobytu na slunci, měli byste se dobře chránit před slunečními paprsky. Zdravotní problémy se také mohou projevit u lidí, kteří mají problémy s orgánem rovnováhy.
 

V květnu Zemi ozářil magický superměsíc. Podívejte se na reportáž TV Nova: 

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz