Domácí

Vydrží testy na covid zdarma i v létě? Ministerstvo řeklo, co chystá

Vydrží testy na covid zdarma i v létě? Ministerstvo řeklo, co chystá
Zdroj: TV Nova

Už je to více než tři týdny, co se v Česku změnil systém bezplatných testů na koronavirus a k testům antigenním přibyly i ty provedené PCR metodou. Vydrží to tak i během léta, nebo chystá ministerstvo zdravotnictví v testování zdarma nějaké změny? Vše zjistíte v následujícím článku.

Dva PCR testy měsíčně zdarma a čtyři bezplatné antigenní testy s minimálně sedmidenními rozestupy. Tento systém zůstane dle ministerstva zdravotnictví beze změn i během července, ač se dříve objevily informace, že se bude se začátkem letních prázdnin měnit znovu.

"Platí, že počet hrazených testů - 2 PCR měsíčně a jeden antigenní test týdně - zůstane zachován i v červenci. Především z důvodu umožnění cestování a účasti na různých aktivitách pro občany," uvedla na dotaz TN.cz Gréta Rakašová z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví.

Související obsah

 

Resort nicméně počítá s tím, že jak bude přibývat lidí, kteří jsou proti covidu očkovaní, "bude potřeba testů klesat." Ministerstvo proto "bude situaci dále vyhodnocovat," doplnila bez bližších podrobností Rakašová. Aktuálně je Čechů s ukončeným očkováním proti covidu-19 už více než 2,5 milionu.

V úterý se také rozvolnila pravidla cestování z ciziny zpět do Česka - mezi zelené země, odkud se lidé mohou do ČR vracet bez omezení, se zařadilo například Bulharsko, Slovensko, Německo nebo Rakousko.

Časté změny cestovatelského semaforu kritizuje opozice. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz