Domácí

Bouřky vystřídá hezké letní počasí! Teploty znovu porostou. PŘEDPOVĚĎ

Bouřky vystřídá hezké letní počasí! Teploty znovu porostou. PŘEDPOVĚĎ

Přestože ještě v závěru pracovního týdne musíme počítat se silnými bouřkami, o víkendu se dočkáme hezkého počasí s teplotami okolo 26 °C. Bouřky a přeháňky pak budou už jenom ojedinělé.

"Nad střední Evropou se bude vlnit frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na východě od chladnějšího na západě a bude zvolna postupovat k východu. Za ním se k nám od západu rozšíří nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. Ke konci období bude oblast vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou slábnout,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Pátek bude oblačný, na severovýchodě a východě území meteorologové očekávají zpočátku noci přeháňky a silné bouřky. Ty poté během dne budou sužovat zejména Čechy. V noci teploty spadnou na 17 až 13 °C, přes den se vyšplhají na 22 až 26 °C.

Související obsah

V sobotu se můžeme těšit na oblačnou až polojasnou oblohu, místy může pršet, ojediněle se objeví také bouřky. V noci se teploty sníží na 12 °C, přes den dosáhnou maximálně 26 °C.


Hezkého počasí bychom si měli užít také v neděli, kdy bude převážně polojasno s teplotami přes den kolem 24 až 28 °C. V noci rtutě teploměrů spadnou až na 10 °C.

Související obsah


V pondělí bude převážně polojasno, postupně při zvětšené oblačnosti zejména na západě předpokládají meteorologové přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, přes den budou teploměry atakovat i hranici tropických 30 °C.


Následující dny budou rovněž polojasné, při zvětšené oblačnosti se mohou objevit bouřky a déšť. V noci bude maximálně 17 °C, nejvyšší denní teploty budou dosahovat opět 30 °C.

Podívejte se na předpověď počasí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz