Domácí

Dům či chata za míň než milion! Úřad v dražbě nabízí levně nemovitosti

Dům či chata za míň než milion! Úřad v dražbě nabízí levně nemovitosti
Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) opět aktualizoval svou nabídku na levný odkup nemovitostí i movitostí. Levně se tak může zájemce dostat k bytu, rodinným domům či místům k rekreaci.

K mání od ÚZSVM je například chajda na okraji Prahy v chatové oblasti Kazín u Lipenců. Budova postavená v roce 1936 je od roku 2011 v rekonstrukci. "Objekt je vytápěn ústředním topením se zdrojem tepla z krbových litinových kamen s výměníkem. Je zaveden elektrický proud a voda z veřejného vodovodu, odpadní vody jsou svedeny do jímky," uvedl ÚZSVM.


Termín aukce je 13. až 15. července, nejnižší podání je 552 tisíc korun, minimální navýšení je 5000 korun. Kauce je 55 200 korun. Prohlídka je možná po dohodě.

Chata u Prahy:


ÚZSVM také nabízí rodinný dům ve Vesci u Liberce. Má podlahovou plochu celkem 201 metrů čtverečných a dispozici 6+kk s dvěma toaletami spojenými v jednom případě s koupelnou a v druhém se sprchovým koutem, součástí je i kotelna, dílna a garáž.


Prohlídky se uskuteční dne 8. července od 13:00 do 15:00, 12. července od 10:00 do 11:00 a 14. července od 14:00 do 15:00. Aukce má termín 20. až 21. července, nejnižší podání je 8,44 milionu korun, minimální navýšení je 20 tisíc a kauce je stanovená na 150 tisíc.


Úřad se také dále snaží najít zájemce o rodinný dům ve Velkých Heralticích na Opavsku. Jedná se dispozičně o 3+1. K domu náleží ještě stodola a hospodářská budova. Do domu je zavedená elektřina, vodovod, zemní plyn a odpad je svedený do jímky. Stavba ale není technicky příliš v pořádku. "Stěny objektu jsou poškozené, střecha je poškozená, vybavení domu je zastaralé. Rodinný dům je ve špatném technickém stavu," uvedl úřad.


Termín aukce je 29. června až prvního července, prohlídka je možná po dohodě. Nejnižší podání je 750 tisíc korun, minimální navýšení je 8000 korun. Kauce je 75 tisíc.


K mání je také byt v přízemí rodinného domu ve Vrchovanech na Českolipsku. Byt má dispozici 3+1. Do domu je zavedená elektřina, vodovod a odpady jsou svedené do jímky. "Byt nemá řešené vytápění, je bez kotle i kamen, a jsou zde odmontována topná tělesa. V bytě byl pro ohřev vody využíván bojler. Dům je ve zhoršeném stavu, uvnitř nutná celková rekonstrukce! Dům je dlouhou dobu neobydlený, neudržovaný," uvedl ÚZSVM.


Termín dražby je 7. až 8 července, vyhlašovací cena je 725 tisíc korun, minimální příhoz je 5000. Kauce je stanovená na 72 500 korun. Prohlídka je možná v pátek 25. června od 10:00 do 11:00 a v úterý 29. června od 14:00 do 15:00.


Za vyhlašovací cenu 2,8 milionu korun lze pořídit celé rekreační středisko v Horní Pěna na Jindřichohradecku. Zařízení vzniklo v roce 1973, zahrnuje jednu montovanou budovu a čtyři chatky. Budova je napojená na elektriku, rozvodnou síť a na užitkovou vodu, pitná se musí dovážet. Je v ní devět pokojů, oddělené umývárny, kuchyň a další.


Aukce má termín 29. června až 1. července, nejnižší příhoz je 50 tisíc, kauce je 280 tisíc korun. Prohlídka je možná po domluvě.


V nabídce jsou i další nemovitosti, jako třeba lázeňský dům Mercur v Mariánských lázních či palác Broadway v Praze, ale například i garáž, hrobová místa, československé bunkry či desítky různých pozemků. Podrobnosti naleznete zde.


Kromě nemovitostí si můžete levně koupit třeba auta, které využívaly různé úřady – kombík Fabia Generálního finančního ředitelství od 32 460 korun či Octavia combi stejného úřadu s vyhlašovací cenou 47 950 korun, nebo auta Celní správy.


Pro milovníky tajemna je určený magický pohár s černými draky od 215 korun, obdivovatelé umění si mohou své domovy vyzdobit rozličnými uměleckými díly už od několika stovek korun, vyznavači retra se zase mohou realizovat pomocí hudební skříně spojené s televizí z roku 1970 od 250 korun či si zakoupit Jawu 250 z roku 1962, jejíž cena začíná na 6000.


Kdo se cítí ztuhlý po koronavirových lockdownech, může se u ÚZSVM vybavit rybářskými pruty, jízdními koly či holemi na nordic walking a vyrazit do přírody nebo k vodě. Další zajímavé movitosti najdete zde na ÚZSVM.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz