Zahraničí

Čína zveřejnila další záběry z Marsu! Podívejte se, jak vypadalo přistání

Čínská vesmírná agentura v neděli zveřejnila další úchvatné záběry z Marsu, které zachytila kamera na roveru Zhurong při přistání. Další záběry pak zachycují rover v akci. Ten během 42 dní na Rudé planetě urazil 236 metrů, uvádí agentura APTN.

Čínský rover přistál na Marsu 15. května 2021, od té doby inženýři usilovně pracují na pokračování mise. Čínská národní vesmírná agentura (CNSA) nyní zveřejnila další záběry z povrchu planety a také ze samotného přistání.

Na záběrech, které pořídila kamera na roveru Zhurong, je vidět jak modul Tianwen-1 vypustil přistávací padáky a dosedl na povrch planety, Zhurong se následně vydal prozkoumávat Mars. Další záběry pak zachycují rover v akci.

Rover má za úkol prozkoumat oblast zvanou Utopia Planitia, zejména se má zaměřit na hledání vody a ledu, které by mohly přinést další vodítka k tomu, jestli byl na Marsu život.

Související obsah

Čína je druhou zemí, jejíž rover se vydal na povrch Rudé planety. Na té operuje také několik sond Spojených států amerických. Američtí vědci v rámci posledních misí například testují marsovský vrtulník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz