Zahraničí

Tohle policii uniklo! Podezřelý z únosu Maddie měl utajenou skrýš

Tohle policii uniklo! Podezřelý z únosu Maddie měl utajenou skrýš
Zdroj: Profimedia

Němečtí kriminalisté mají nové vodítko v rozplétání záhadného zmizení Madeline McCannové. Otec někdejší přítelkyně hlavního podezřelého Christiana Bruecknera promluvil o utajeném sídle, které měli v portugalském Algarve. Dokonce ho hlídali čtyři psi. Policie o úkrytu podle všeho dosud nevěděla, dívka se přitom pohřešuje už 14 let.

Kriminalisté, kteří se snaží rozluštit, kam se před 14 lety poděla tehdy tříletá Madeleine McCannové, se dozvěděli zásadní věc. Jejich hlavní podezřelý Christian Brueckner měl v portulgaském Algarve, kde byla dívka na dovolené se svými rodiči, tajný úkryt.

Jak upozorni britský portál Mirror, vyšetřovatelům o něm řekl Dieter Fehlinger, otec bývalé partnerky Bruecknera Nicole. "Ten pozemek je totálně zarostlý, z okolí není vidět. Jediný, kdo se mohl dostat dovnitř a ven, byla moje dcera a s ní nejspíš i Brueckner," popsal Fehlinger zmíněnému listu.

Německá prokuratura už loni na jaře uvedla, že má důkazy o tom, že Brueckner dívku unesl a zavraždil. Dosud však žádné nezveřejnila. O domě neměla podle Fehlingera policie doposud vůbec tušení. "Nikdo to tam za celou dobu neprohledal, nikdy se to nespojovalo se zmizením Maddie," poznamenal.

Související obsah

Pozemek prý střežili čtyři anatolští pastevečtí psi. "Byli agresivní a byli tam ve dne i v noci. Bylo to extrémně zabezpečené," pokračoval otec Bruecknerovy expřítelkyně.

Kriminalisté to berou vážně

Nachází se poblíž domu, kde Nicole Fehlingerová bydlela oficiálně. A ten leží přibližně 60 kilometrů od letoviska Praia da Luz, odkud zmizela Maddie. Policie už vyloučila, že by s únosem měla žena něco společného, infomrace o skrýši by ale mohla přinést dlouho očekávaný zvrat. Němečtí kriminalisté už potvrdili, že se Fehlingerovou výpovědí intenzivně zabývají.

Brueckner, který je momentálně ve vězení za znásilnění Američanky rovněž v Algarve, v polovině června poprvé promluvil. Odmítl, že by měl s případem Maddie cokoliv společného. "Je neuvěřitelné, když prokurátor rozjede veřejnou kampaň ještě předtím, než vůbec začne soudní proces," napsal trestanec v dopise adresovaném Hansi Christianu Woltersovi, který případ vede.

Podívejte se na reportáž TV Nova o hlavním podezřelém z únosu Madeline McCannové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz