Zahraničí

Rozhádaná rodina: Kate neodhalí sochu lady Diany, prý kvůli Harrymu

Rozhádaná rodina: Kate neodhalí sochu lady Diany, prý kvůli Harrymu
Zdroj: Profimedia

Napětí v královské rodině nepolevuje. Vévodkyně Kate si nechá ujít slavnostní odhalení sochy tragicky zesnulé princezny Diany, které připadá na čtvrtek. Důvodem mají být vyostřené vztahy mezi princem Williamem a jeho bratrem, princem Harrym.

Ve čtvrtek by lady Diana oslavila 60. narozeniny. Královská rodina naplánovala velkou vzpomínkovou akci v areálu Kensingtonského paláce. Mezi těmi, kdo odhalí sochu tragicky zesnulé princezny, ale nebude vévodkyně Kate. 

Všichni přitom očekávali, že právě manželka prince Williama na události, která bude patřit k nejdůležitějším v jeho životě, chybět nebude. Podle zdroje portálu Page Six nepřijde kvůli zostřeným vztahům s Williamovým bratrem, princem Harrym. Ten přiletěl z Ameriky, na rozdíl od Meghan Markleové, která zůstala také doma.

"William má tohoto dramatu plné zuby a Kate nemá důvod nechat se do toho zatahovat," tvrdí zdroj zmíněného webu.

Související obsah

Vévodkyně z Cambridge má prý v plánu Dianě vzdát hold později a v tichosti se svými dětmi. "Tato soukromá vzpomínka bude mnohem důležitější než veřejné vystoupení," dodal zdroj.

Lady Diana tragicky zahynula 31. srpna 1997 při autonehodě po honičce s bulvárními fotografy ulicemi Paříže. Williamovi bylo tehdy 15 let, Harrymu 13. Oba bratři ztrátu milované maminky dlouhá léta nemohli vstřebat. Harry letos dokonce přiznal, že bolest tlumil alkoholem a drogami.

Vztah bratrů narušil už loni na jaře Harryho odchod z nejvyšších pater královské rodiny, letos ho ještě zhoršil rozhovor, který s Meghan poskytl americké moderátorce Oprah Winfreyové. Rodinu v něm kromě jiného osočili z rasismu.

Související obsah

William se několikrát nechal slyšet, že nechápe, jak může jeho mladší bratr veřejně útočit na své nejbližší příbuzné. Podle něj měl problémy řešit přímo s ním nebo jejich otcem, princem Charlesem. Na čtvrteční akci by si mohli veškeré křivdy jednou provždy vyříkat. Z očí do očí spolu naposledy mluvili v dubnu na pohřbu jejich dědečka prince Philipa.

Princ Harry řekl pravý důvod, proč opustil rodinu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz