Domácí

Plameny pohltily bioodpad na Břeclavsku. Nahromadil se tam po tornádu

Pořádně napilno mají stále hasiči v tornádem postižené Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Několik jednotek krotilo v úterý odpoledne požár bioodpadu na okraji obce. Chytly především větve a kmeny, které se na místě nahromadily po čtvrtečním řádění živlu.

Přibližně šest jednotek vyjíždělo na okraj Moravské Nové Vsi kolem půl jedné odpoledne. "Jedná se o požár odpadu biologického charakteru, tedy kmeny, větve. Oheň jsme hasili několika vodními proudy,“ řekl TN.cz mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.


Zhruba po půl hodině dostaly jednotky požár pod kontrolu. "V první chvíli hrozilo rozšíření požáru na solární elektrárnu a pole, ty se nachází vedle. Plameny jsme hasili ze všech stran, nicméně rozšíření nehrozí,“ doplnil Mikoška.

Související obsah


Proč mohutná hromada chytla, zatím není jasné. "Od místních jsme měli informace, že se kupa samovznítila,“ řekl Mikoška. Podle mluvčího hasičů však mohou vyloučit to, že by v daném místě někdo bioodpad pálil.


"Přesnou příčinu zatím ale nedokážeme určit,“ uzavřel Mikoška. Mluvčí zároveň doplnil, že podle jeho informací se při požáru nikdo nezranil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz