Domácí

Úklid v obci Hrušky pokračuje. Lidé už mohou do nejpostiženějších částí

Úklidové práce pokračují i v jihomoravské obci Hrušky. Dobrovolníci už se tam dostanou i do části obce, kterou tornádo zdevastovalo nejvíce a několik dní tam nikdo nesměl.

Rozdíl je vidět na první pohled. Oproti části Hrušek, kam se dalo dostat i v minulých dnech, je to v té další opravdu hodně zničené. Tornádo odneslo střechy prakticky ze všech domů.


Na odklízení se v úterý podíleli dobrovolníci, kteří tam nesměli do doby, dokud domy neprošel statik, ale také hasiči a armáda. Na obyvatele v dané oblasti moc nenarazíte. Většina musela zpátky do práce a své domy tak lidé svěřili právě do rukou záchranných složek a dobrovolníků.

Související obsah


V celých Hruškách tornádo poničilo asi třetinu všech domů. Střechu odneslo například i mateřské a základní škole nebo kostelu. Živel se navíc prohnal i čtvrtí obce, kde za poslední rok vyrostly nové rodinné domy. Některé jejich majitelé dokončili jen před pár měsíci.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz