Zahraničí

Německem se prohnaly silné bouřky. Počasí se má zhoršit, hrozí i tornáda

Silné bouřky s krupobitím už zasáhly Německo. Na jihu a západě země způsobily desítky nehod. Hasiči se nezastavili prakticky celou noc a museli vyjíždět ke stovkám událostí. A počasí se má v Německu ještě zhoršit. Blíží se prý další tlaková níže, která přinese opět silné lijáky a až pěticentimetrové kroupy.

Jeden ze symbolů města Stuttgart odnesl pondělní řádění živlu obzvlášť tvrdě. Silný vítr strhl z budovy opery střechu a sfoukl dokonce několik soch. Záchranáři ve městě v noci vyjížděli k více než 330 událostem. Většinou šlo o popadané stromy a auta uvězněná ve vodě a bahně. Na několik hodin bylo přerušené i vlakové spojení mezi Stuttgartem a Ulmem.


Řádění živlů odnesl nejvíce jihozápad země. Lidé tam celé úterý odklízeli škody a do akce musela i těžká technika. Už pro úterní večer tam ale němečtí meteorologové vydali varování před dalšími velmi silnými bouřkami. Do 22. hodiny platí také riziko vzniku tornád.

Související obsah


Po vlně rekordních veder zasáhly přívalové deště a silný vítr také Moskvu. Voda zaplavila desítky ulic a domů. I tam vítr strhal střechy. Téměř neprůjezdná je jedna z nejdůležitějších dopravních tepen města. Někteří obyvatelé ale zaplavené ulice využili k letním radovánkám.


S obavami z možných lesních požárů ale i s nadějí na zchlazení vyhlížejí déšť obyvatelé severozápadu USA a Kanady. I tam teploty atakovaly rekordní hodnoty. Na jihu Kanady včera teploměry naměřily 47 stupňů Celsia.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz