Krimi

České Budějovice: Muž držel rukojmí v trafice, zásahovka vtrhla dovnitř

Situaci s rukojmí řešila policie v Českých Budějovicích od středečního odpoledne. Podle informací TV Nova měl muž v trafice držet prodavačce pod krkem střep ze sklenice. Policie vtrhla dovnitř, záchranáři vynesli ven ženu na nosítkách.

Kvůli zásahu u situace s rukojmí bylo potřeba ve středu uzavřít část náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Uvnitř trafiky měla být asi od tří hodin odpoledne rukojmí a její údajný únosce. Krátce před čtvrtou hodinou vnikla do trafiky policie. Bylo slyšet několik ran od pyrotechniky, kterou policisté použili.

Z obchodu pak vynesli záchranáři na nosítkách ženu. Podle mluvčího policie není v ohrožení života, ani vážně zraněná. O něco později policie vyvedla z obchodu muže, který měl ženu držet jako rukojmí. Při transportu bylo okolí zakryté plentou.

Související obsah

"Po zásahu Policie ČR si zraněnou ženu středního věku převzali do péče záchranáři. Žena utrpěla řezné poranění lehčího charakteru v oblasti krku a po ošetření byla převezena do Traumacentra krajské nemocnice. Žádná další osoba zraněna nebyla," sdělila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

"Na místě máme dostatečné množství sil a prostředků, jak policistů ze zásahové jednotky, tak z prvosledových hlídek i z obvodního oddělení České Budějovice a oddělení hlídkové služby. Nyní provádí úkony vyjednávání naši vyjednavači," řekl pro TN.cz mluvčí policie Milan Bajcura v době, kdy se ještě policie snažila s mužem vyjednávat. Jen o chvilku později už zásahovka vtrhla dovnitř.

Podle informací TV Nova měl muž vzít sklenici z nedaleké hospody a střep z ní použít jako zbraň, kterou držel prodavačce pod krkem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz