Krimi

Obviněný ze střelby v Praze jde do vazby. Chcípni, ropucho, řval u soudu

Jiří D., kterého policie obvinila z vraždy ženy na úřadu práce a několika dalších trestných činů, si na rozsudek počká ve vazbě. V pátek dopoledne o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 2. Žalobkyně se obávala, že by mohl utéct nebo v útocích pokračovat.

Obviněného 66letého muže přivezli k soudu v neprůstřelné vestě, doprovázelo ho několik policistů ozbrojených samopaly. Žalobkyně žádala o vazbu kvůli obavám z jeho útěku nebo pokračování v trestné činnosti.

"Chcípni, ty ropucho," řekl jí u soudu. Ten jejímu požadavku vyhověl. Jiřího D. viní policie z vraždy pracovnice úřadu práce a řady dalších skutků. Už před pěti lety měl ženě vyhrožovat smrtí.

K činům se podle policejního mluvčího Jana Daňka přiznal a zároveň měl vypovědět, že chtěl v páchání zločinů pokračovat. Jeho cílem měli být lidé, s nimiž měl spory.

Související obsah

"Jednalo se jak o rodinné příslušníky, úředníky různých institucích, bývalé kolegy ze zaměstnání, zaměstnavatele, tak i pracovníky orgánů činných v trestním řízení," uvedl Daněk s tím, že obviněný měl problém prakticky s každým, s kým přišel do styku. "A tento okruh osob byl veliký," dodal.

V případě prokázání viny může obviněný skončit ve vězení až na doživotí.

Podívejte se na reportáž TV Nova o obviněném z vraždy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz