Domácí

V Praze lezl muž uprostřed noci na střechu a spadl. Letěl pro něj vrtulník

V noci ze soboty na neděli musely záchranné složky zasahovat v pražských Lužinách. 31letý muž se tam kolem 23. hodiny rozhodl vylézt na střechu jednoho z panelových domů. Cestu ale nezvládl a skončil v umělém spánku v nemocnici.

V ulici Neustupného nedaleko stanice metra Luka se v sobotu pozdě v noci zřítil mladý muž z výšky. Podle policie si mladík pád přivodil sám.

"Jednalo se o nešťastnou náhodu. Podle výpovědí lidí na místě muž lezl na střechu a přitom spadl. Nebylo v tom cizí zavinění, ani násilný trestný čin," popsala mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Jeho zranění byla vážná. K muži dokonce vzlétl i vrtulník. "31letého muže jsme museli uvést do umělého spánku a zajistit dýchací cesty. Poté jsme ho transportovali do motolské nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová. 

Související obsah

Policie nyní prošetřuje, proč lezec spadl, ale také jeho motivaci, proč na střechu domu vůbec šplhal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz