Zahraničí

Mohutná exploze v Kaspickém moři. Plameny šlehaly vysoko do nebe

Velký výbuch byl zaznamenán poblíž ropné plošiny u pobřeží Ázerbájdžánu v Kaspickém moři. Zatím není jasné, co explozi způsobilo. Podle tamního ministerstva mohla vybuchnout bahenní sopka.

Událost se stala v neděli ve 21:30 místního času. "Velká exploze byla zpozorována v Kaspickém moři jižně od Baku. Byly vidět plameny, které sahaly vysoko do nebe,“ informoval portál BNO News.


Podle místních médií se výbuch odehrál na ropné plošině. To však okamžitě popřela ropná společnost SOCAR. Ta uvedla, že se žádná havárie nestala. Podle společnosti měla vybuchnout bahenní sopka, prohlášení však brzo z webu smazala.

Související obsah


Tamní ministerstvo však potvrdilo, že vyšetřuje explozi v Kaspickém moři. "Podle odborníků byla příčinou výbuchu sopečná erupce,“ uvedl resort.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz