Domácí

K požáru v Ostravě vyjelo 21 jednotek! Nevětrejte a nevycházejte, radil úřad

Moravskoslezští hasiči zasahují v pondělí od brzkého rána u mohutného požáru hromady autovraků v Ostravě. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, na místo vyjelo 21 hasičských jednotek. Temný dým byl vidět ze širokého okolí.

Na vrakovišti v Ostravě v obvodu Mariánské Hory začala v pondělí brzy ráno hořet hromada vraků aut a dodávek, na místo okamžitě vyrazili moravskoslezští hasiči. 

Vzhledem k velikosti požáru vyjelo do boje s plameny 21 hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, tedy druhý nejzávažnější. Hasiči si také vyžádali velkoobjemovou cisternu. Dorazila i chemická laboratoř, aby změřila koncentrace toxických látek v ovzduší.

Vedení městské části upozornilo obyvatele, aby raději nevětrali, a když nemusí, ani nevycházeli ven. "Práce budou probíhat po celý den," píše místní úřad na svém facebookovém profilu.

Zatím není jasné, proč začala hromada autovraků hořet, to ukáže až další vyšetřování po uhašení požáru.

Související obsah

Lidé už od rána sdílí na sociálních sítích fotky, podle kterých byl hned od rána temný dým vidět ze širokého okolí. Kouř také provázel silný zápach.

"S rozsáhlým požárem šrotiště Trojek v bývalém areálu Ostramo bojují už od nočních hodin jednotky Hasičského záchranného sboru ČR. Na místě je i mobilní chemická laboratoř, která měří přítomnost toxických látek, důvody pro mimořádná opatření nejsou. Hasební zásah potrvá ještě, bohužel, řadu hodin," informoval v pondělí ráno primátor Ostravy Tomáš Macura.

Po šesté hodině večer zůstalo na místě pět jednotek s deseti cisternami. "Hasiči budou hromadu vraků prolévat vodou až do doby, kdy ji rozeberou bagry a nakladače," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

"Požár byl lokalizován, dohašování potrvá ještě řádově hodiny," sdělil Kůdela o půl osmé.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz