Zahraničí

Zemřel oscarový režisér Vladimir Meňšov, v nemocnici ležel s covidem

Zemřel oscarový režisér Vladimir Meňšov, v nemocnici ležel s covidem
Zdroj: Profimedia.cz

Ve věku 81 let zemřel oscarový režisér a herec Vladimir Meňšov. Podle informací ruské agentury TASS podlehl v nemocnici komplikacím spojeným s covidem-19.

Vladimir Meňšov se začal filmu věnovat už v mládí. Mezi jeho nejznámější dílo patří romantické drama Moskva slzám nevěří, za které získal v roce 1979 Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Snímek mu přinesl mezinárodní uznání. Zúčastnit se slavnostního předávání mu bylo ale zakázáno a cena mu byla předána americkým velvyslancem v Moskvě.

Související obsah

"Mosfilm Cinema Concern a rodina Vladimíra Meňšova oznamují, že Vladimir zemřel. Vynikající sovětský a ruský filmový režisér, herec, scenárista, producent, člen představenstva Mosfilm, zemřel na komplikace spojené s covidem-19 ve věku 81 let," uvedla společnost Mosfilm v prohlášení.

Meňšov se narodil 17. září 1939 v ázerbájdžánském Baku. Vystudoval herectví na Moskevské divadelní škole, později absolvoval postgraduální studium na režie na Gerasimovovo všeruské státní univerzitě kinematografie v Moskvě. Za svůj život ztvárnil stovky hereckých rolí. Mezi jeho další úspěšné filmy patří například  Láska a holubi nebo Širli-Myrli.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz