Zahraničí

Máte v plánu dovolenou v Řecku? Proočkovanost je tam pořád nízká

Máte v plánu dovolenou v Řecku? Proočkovanost je tam pořád nízká
Zdroj: Getty Images

Řecko každoročně patří mezi oblíbené turistické destinace. Právě proto chce země v nejnavštěvovanějších oblastech docílit co největší kolektivní imunity. Zatím je ale proočkovanost obyvatel proti covidu mnohem nižší, než tamní úřady předpokládaly.

Řecká vláda chce dosáhnout vysoké proočkovanosti tamního obyvatelstva. Prioritou jsou hlavně turisticky nejvytíženější místa. Data, která zveřejnila řecká tisková agentura ANA-MPA, ale ukazují, že do původního plánu je ještě daleko.


Země by získala kolektivní imunitu v případě, že by naočkovala proti covidu 70 % populace. Kompletně očkovaných je ale jen zhruba 30 % obyvatel z celkových 10,7 milionu. První dávku pak dostalo 43 % lidí.

Související obsah

Čísla také ukazují, že málo chráněny pořád zůstávají i nejohroženější skupiny. Řecké úřady se proto chystají v dohledné době očkování zpřístupnit i mladistvým od 15 let. Ti často patří mezi méně nápadné přenašeče nemoci.


Nejhůř je na tom centrální Řecko, kam spadají Atény. Nejlépe si naopak vede souostroví Jónských ostrovů, kam patří třeba Zakynthos, Kefalonie nebo Korfu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz