Domácí

Požár v Ostravě likvidovali hasiči skoro 24 hodin! Vystřídalo se 45 jednotek

Hasičům se v noci na úterý podařilo uhasit ohromný požár autovrakoviště v Ostravě. Během jeho likvidace nebyl nikdo zraněn. Hasiči s plameny bojovali skoro 24 hodin, vystřídalo se 45 jednotek.

Hasiči Moravskoslezského kraje přišli v úterý dopoledne s dobrou zprávou, ohromný požár vrakoviště v Ostravě se podařilo po téměř 24 hodinách zlikvidovat, likvidaci ohlásil velitel ve 2:25.

"Velký dík hasičům Moravskoslezského kraje za zvládnutí požáru v Mariánských Horách. Zásah trval 24 hodin, podílelo se na něm 49 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů a byl úspěšně ukončen dnes brzy nad ránem. Jsou to borci," vzkázal ostravský primátor Tomáš Macura. Podle mluvčího hasičů se jednotek vystřídalo celkem 45.

Hořet začalo na autovrakovišti v ostravském obvodu Mariánské Hory v pondělí brzy ráno, tísňová linka přijala hlášení o požáru ve 2:44. Na místo bylo povoláno 21 hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.

Související obsah

Ovzduší monitorovala chemická laboratoř. "Zvýšené koncentrace škodlivin v ovzduší nebyly naměřeny, občané okolí Ostravy a Bohumína byli informováni o šíření zápachu. Monitorujeme vodu z toku v areálu, na místě je Povodí Odry, Česká inspekce životního prostředí, dorazila velkoobjemová Tatra," zveřejnil mluvčí hasičů Jakub Kozák v pondělí ráno.

"Hasiči za pomoci těžké techniky, bagrů a nákladních automobilů patřících firmě na likvidaci kovů, vytvořili proluku, která rozdělila materiál zasažený požárem od nezasaženého hořlavého materiálu. Na místo dodávaly hasební látku kromě několika vodních proudu i tři hasičské automobilové plošiny," popsal mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Zatímco hasiči bojovali s plameny, do okolí se šířil temný dým, který byl vidět ze širokého okolí, a odporný zápach. Požár byl lokalizován před půl osmou večer, i tak ale na hasiče stále čekalo několik hodin práce.

"Příčina vzniku požáru je v šetření vyšetřovatelů z řad Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Škoda, kterou požár napáchal, nebyla zatím vyčíslena," doplnil Popp.

Na pondělní reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz