Domácí

Volný opět blokoval jednání Sněmovny. Zpacifikovala ho policie

Poslanecká sněmovna musela ve středu přerušit jednání poté, co nezařazený poslanec Lubomír Volný odmítal opustit řečnický pultík. Volný si dokonce přinesl k pultíku židli. Nakonec musela zakročit policie, která poslance pomocí donucovacích prostředků z místnosti vyvedla, přičemž poslanec vyrval z pultíku mikrofon.

Poslanec Lubomír Volný odmítl ve středu při jednání Poslanecké sněmovny opustit řečnický pultík poté, co mu při rozpravě vypršel čas pro jeho projev. Předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) ho následně několikrát napomenul a jednání přerušil.

Volný však odmítl místo opustit a dokonce si přinesl k řečnickému pultíku židli. "Sezení na židli za řečnickým pultem beru jako zneuctění Poslanecké sněmovny. Takže vás pro zbytek dne vykazuji z jednání," řekl na adresu Volného předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Následně musela zasáhnout policie, která Volného zpacifikovala a vyvedla z jednacího sálu.

Související obsah

Už ráno se na Malostranském náměstí sešly stovky lidí, kteří přišli demonstrovat proti koronavirovým opatřením a tomu, že má Sněmovna projednávat covid pasy. Volný demonstranty ze začátku jednacího dne ve Sněmovně zdravil. "Takže dobrý den, dámy a pánové, ahoj, kamarádi a přátelé na Malostranském náměstí, dobrý den, dámy a pánové, ahoj, kamarádi a přátelé, kteří sledujete zrovna teď živý přenos ze Sněmovny, dobrý den, dámy a pánové a kamaráde tady ve Sněmovně," spustil Volný ve Sněmovně.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) následně však uvedl, že bod týkající se covid pasů na programu jednání v blízké době vůbec není.

Demonstranti se odpoledne dostali také do roztržky s policií. Jeden z účastníků shromáždění zablokoval dopravu a nereagoval na výzvy policistů, která jej musela zpacifikovat.

Související obsah

"Při řešení této situace dav několika desítek lidí zaútočil na policisty, proto na místo dorazily posily v podobě kolegů ze speciální pořádkové jednotky, kteří zjednali pořádek. Nikdo další nebyl omezen na osobní svobodě a situace se uklidnila," uvedla policie na Twitteru.

Lubomír Volný vzbuzuje pozornost dlouhodobě. Na jednání odmítá nosit ochranu úst a nosu, za což byl několikrát vykázán z jednání. Kolem jeho lavice bylo nakonec nainstalováno plexisklo. V lednu se navíc dokonce popral s několika kolegy poté, co mu předsedající ve Sněmovně vypnul mikrofon. V červnu mu zase Facebook zrušil jeho účet, protože na něm šířil nenávist a konspirační teorie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz