Domácí

Zavřený hraniční přechod komplikuje místním život. Najezdí i 70 km navíc

S problémy, které vznikly po uzavření menších hraničních přechodů, bojují hlavně lidé žijící v pohraničí. Každodenní cesty do práce nebo třeba za rodinou se protáhnou o desítky minut.

Hraniční přechod Strání / Moravské Lieskové využívají běžně stovky lidí denně. Teď je uzavřený a jim to komplikuje cestu k lékaři i do práce. Průjezd znemožňují betonové zátarasy, slovenská policie pouští pouze lidi, kteří mají nemovitosti ve dvou uličkách kopírujících státní hranici.

"Ta situace nás zaskočila opravdu moc, protože jsme to nečekali. Byla to taková rána z čistého nebe. Bohužel nebyl to žert, ale byla to bohužel pravda," prohlásil starosta Strání Antonín Popelka.

Starostovi prý každou chvíli volají naštvaní lidé a ptají se, jestli přes přechod mohou projet. O jeho uzavření mu přitom dopředu nikdo neřekl.

Související obsah

"Já jako Čech jsem se nemohl dostat do vlasti. Neopustil jsem Českou republiku a měl jsem stížen pohyb," postěžoval si jeden z místních. "Prakticky tady jezdím padesát let, takže si myslím, že toto je dost frekventovaná trasa. A překvapilo mě, že je to zavřené. I navigace mě tudy vede," posteskl si další.

Všichni, kdo byli zvyklí používat hraniční přechod Strání, si teď najedou až 70 kilometrů navíc. Nejbližší otevřený hraniční přechod je totiž až Starý Hrozenkov / Drietoma.

"Máme první zprávy, že by se ta hranice měla znovu rozvolnit. Uvidíme kdy, možná už zítra, pozítří," řekl Popelka. Betonové zátarasy by mohly do konce týdne nahradit jen hlídkující policisté.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz