Domácí

Pražský dopravní podnik nově zavedl možnost platit pokuty on-line

Pražský dopravní podnik nově zavedl možnost platit pokuty on-line
Zdroj: Profimedia

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) informoval o zavedení dalšího způsobu placení pokut. Nově je možné pokuty za jízdu bez platného kuponu uhradit také on-line.

Zaplatit pokutu za zapomenutou nebo neplatnou jízdenku je možné i on-line. Pražský dopravní podnik totiž zavedl způsob úhrady přímo přes svůj e-shop. Dopravní podnik města Brna tuto možnost cestujícím nabízí od května 2018.

Lidé se musí přihlásit do e-shopu DPP. V sekci pokuty je pak potřeba vyplnit a vyhledat číslo ze Zápisu o provedené přepravní kontrole (ZOPPK). Platit se dá platebními kartami, platebními tlačítky ČSOB a Poštovní spořitelny, a také přes Servis24 České spořitelny.

V případě, že někdo jízdenku koupenou už měl, ale jenom jí zapomněl, systém to po ověření kupónu zohlední a pokutu sníží. Cestující zaplatí méně i tehdy, když si do 5 pracovních dní v rámci akce Pokuta za půlku zakoupí roční kupón.

Související obsah

Mluvčí DPP Aneta Řehková ale upozorňuje: "Tato možnost platí pouze pro kupóny zakoupené prostřednictvím e-shopu DPP nebo pidlitacka.cz."

Pokuty se dá pořád platit i na místě kontroly. Zůstávají také možnosti uhradit pokutu bankovním převodem nebo osobně v Doplatkové pokladně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz