Domácí

Pražský dopravní podnik nově zavedl možnost platit pokuty on-line

Pražský dopravní podnik nově zavedl možnost platit pokuty on-line
Zdroj: Profimedia

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) informoval o zavedení dalšího způsobu placení pokut. Nově je možné pokuty za jízdu bez platného kuponu uhradit také on-line.

Zaplatit pokutu za zapomenutou nebo neplatnou jízdenku je možné i on-line. Pražský dopravní podnik totiž zavedl způsob úhrady přímo přes svůj e-shop. Dopravní podnik města Brna tuto možnost cestujícím nabízí od května 2018.

Lidé se musí přihlásit do e-shopu DPP. V sekci pokuty je pak potřeba vyplnit a vyhledat číslo ze Zápisu o provedené přepravní kontrole (ZOPPK). Platit se dá platebními kartami, platebními tlačítky ČSOB a Poštovní spořitelny, a také přes Servis24 České spořitelny.

V případě, že někdo jízdenku koupenou už měl, ale jenom jí zapomněl, systém to po ověření kupónu zohlední a pokutu sníží. Cestující zaplatí méně i tehdy, když si do 5 pracovních dní v rámci akce Pokuta za půlku zakoupí roční kupón.

Související obsah

Mluvčí DPP Aneta Řehková ale upozorňuje: "Tato možnost platí pouze pro kupóny zakoupené prostřednictvím e-shopu DPP nebo pidlitacka.cz."

Pokuty se dá pořád platit i na místě kontroly. Zůstávají také možnosti uhradit pokutu bankovním převodem nebo osobně v Doplatkové pokladně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz