Domácí

Hasičům se nedaří uhasit továrnu v Lovosicích, s požárem bojují pět dní

Hasičům se ještě nepodařilo definitivně uhasit továrnu na řepkový olej, která v Lovosicích explodovala v pondělí v noci. Stále proto není jasná příčina výbuchu ani způsobené škody. Podle vyšetřovatelů se nedaří dostat pod kontrolu ohnisko požáru a musejí ho neustále ochlazovat.

Výrobna biopaliv a jedlého řepkového oleje explodovala v pondělí v noci. Na místo vyjely desítky hasičů a druhý den se jim podařilo dostat požár pod kontrolu. Jenže ani po téměř pěti dnech není požár definitivně uhašen. V zařízení, které mění řepku na olej, se totiž stále objevují plameny.

"Nedaří se zatím celý ten extraktor zbavit plamenného hoření, místy nám to žhne. Jednotka extraktor nechává řízeně vyhořet, při větším rozhoření extraktor uchladíme a necháváme tu hmotu, která je uvnitř uskladněná, vyhořet.," řekl mluvčí hasičů Milan Rudolf.

Související obsah

"Neznamená to žádné další nebezpečí, nehrozí žádná další exploze, nicméně stále to ještě není definitivně ukončeno," uvedl tiskový mluvčí objektu Karel Hanzelka.

Do budovy, která je z jedné strany výrazně poničená, se proto stále nedostali vyšetřovatelé. Nezbývá jim než čekat, dokud obsah nevyhoří. Teprve poté se začne zjišťovat příčina exploze a zjistí se i škody, které by podle předběžných odhadů měly dosahovat desítek, možná až stovek milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz