Koronavirus

Češi už mohou do Německa bez testu. Částečně omezené je nakupování

Do Německa už můžeme cestovat bez omezení. Země totiž odstranila Česko ze seznamu rizikových oblastí. Pro cestu tam už tak nejsou potřeba ani testy ani karanténa. Částečně omezené ale zůstává nakupování.

Je to, jako kdyby znovu padla železná opona. Češi okamžitě vyrazili utrácet, nejčastěji do oblíbených supermarketů v příhraničí. Po více než roce a čtvrt se pohyb mezi Českem a Německem vrací do normálu.

Z hranic zmizely policejní hlídky a nově vás už nebudou namátkově kontrolovat ani ve městech. "Do Německa může jezdit každý Čech bez omezení. Karanténa, povinná registrace a test, všechny tyhle tři věci odpadly. Česko už není zemí, která je považována za rizikovou," uvedl český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka.

Omezení zůstává jen v obchodech, kde se prodává jiné zboží než potraviny. V různých částech Německa se ale situace může lišit.

Související obsah

"Tento týden už je možné v Berlíně chodit do obchodů bez testů a chodit na zahrádky restaurací bez testu," potěšil Čechy vyrážející do německého hlavního města Kafka. Při návštěvě vnitřních částí restaurací a hotelů zůstávají testy nebo očkování povinné.

Zato prakticky ve všech drážďanských obchodech je téměř bezpodmínečně nutné mít očkování proti koronaviru nebo zdravotníkem potvrzený negativní test. Pokud ho nemáte, můžete si ho rovnou na místě nechat udělat.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz