Domácí

Pravý hrdina! Luboš neváhal, vrhl se za holčičkou (11) a zachránil jí život

Pravý hrdina! Luboš neváhal, vrhl se za holčičkou (11) a zachránil jí život
Zdroj: Policie ČR

Policie v pondělí předala ocenění za záchranu života Luboši Voseckému, který neváhal a skočil do řeky pro tonoucí jedenáctiletou dívku v Lovosicích. Školačka byla s kamarádkami u vody, nešťastně ale zakopla a skončila v Labi.

Ocenění za záchranu života předala jedenatřicetiletému Luboši Voseckému ředitelka policie v Litoměřicích Helena Pšeničková.

Luboš se v neděli odpoledne zrovna procházel kolem mola přívozu u Labe v Lovisicích, když si všiml, že se ve vodě topí dívka a dvě kamarádky ji nemohou dostat z vody.

Související obsah

Všechny tři dívky si předtím hrály u přívozu, když jedna z nich zakopla a spadla do vody. Neuměla ale plavat a začala se topit. Kamarádky za ní skočily a pokoušely se jí pomoci. Bylo to ovšem nad jejich síly. Bylo velkým štěstím, že Luboš šel zrovna okolo.

"Neváhal ani minutu, pro topící se dívku do vody skočil a s pomocí dalšího kolemjdoucího muže jí vytáhl. Ještě na místě jí poskytl první pomoc a dívka se probrala. Následně byla letecky transportována do nemocnice," přiblížila celou situaci policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

"Toto ocenění a poděkování patří rovněž muži, který pomáhal dívku vytáhnout z vody. Bohužel ihned poté odešel a jeho totožnost neznáme," dodala Hyšplerová.

O velkém štěstí múže mluvit i skupina vodáků, která v neděli bojovala o život na Sokolovsku na jednom z nejnebezpečnějších jezů na řece Ohři. Kdyby v tu dobu nebyl poblíž ve svém volnu kriminalista Jan a jeho kamarád, mohla mít událost tragické následky. Čtyři lidi se ale naštěstí podařilo dostat na břeh pomocí záchranného kruhu, pro pátého pak policista skočil přímo do řeky.

Ne vždy podobné případy končí šťastně. V červnu se v řece Opavě utopil chlapec, ztratil se kamarádovi z očí:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz