Zahraničí

V Británii rychle přibývá nakažených. Země ale plánuje rozvolňovat

Britský premiér Boris Johnson v pondělí i přes rostoucí počet nakažených s největší pravděpodobností oznámí konec preventivních opatření v zemi. Ta přestanou platit příští týden. Lidé by například nově nemuseli nosit roušky ve vnitřních prostorech. Za poslední týden přitom přibývá v průměru okolo 31 tisíc případů nákazy denně.

Hromadná doprava, úřady, nákupní centra. Všude tam by Britové od příštího pondělí nemuseli mít roušku, a to i přesto, že se v zemi bleskově šíří nebezpečná mutace koronaviru delta. Přesná pravidla má oznámit premiér Boris Johnson v pondělí. Už teď je ale pravděpodobné, že nošení roušek by mohlo být dobrovolné.

"Jsem přesvědčen o tom, že můžeme přejít ke kroku číslo čtyři. Musíme být ale opatrní. V pondělí stanovíme jasné pokyny týkající se přechodu od vlády prostřednictvím diktátu směrem k převzetí vlastní zodpovědnosti za naše činy,“ řekl britský vládní koordinátor pro očkování Nadhim Zahawi.

Související obsah


Jestli ministry od ukončení opatření odradí varování odborníků, kteří v příštích týdnech očekávají až dvoumilionový nárůst nakažených, se ukáže v pondělí odpoledne.


Epidemie koronaviru nyní sužuje také Indonésii. V zemi dochází nemocniční lůžka a lidé se svými příbuznými snaží za každou cenu sehnat lahve s kyslíkem.

Koronavirus a špatná ekonomická situace vyhnala do ulic tisíce Kubánců. Během největších protivládních protestů za posledních 30 let se několik lidí zranilo.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz