Krimi

Byla to jen klukovina, tvrdí mladík, který se přiznal ke střelbě na autobus

Případ dubnové střelby na autobus v Hronově na Náchodsku, ve kterém bylo osmnáct lidí, má pokračování. Policie z činu podezřívá dvaadvacetiletého mladíka, který se měl u výslechu dokonce přiznat. Podle něj to byla klukovina.

"Paní to měla asi 10 až 15 centimetrů od hlavy. Pár vteřin a měla by to v hlavě," vzpomíná na hrozivou událost cestující.

Autobus zrovna vyjížděl ze zastávky poblíž rodného domu Aloise Jiráska. Byla skoro půlnoc – 14. dubna. Po třech minutách jízdy se ozvala rána. "Řidič slyšel plesknutí a už se sypalo sklo," přiblížil jednatel přepravní společnosti Radim Prokopec.

Žádný hozený kámen. Podle policie skutečně útočil střelec. Je mu dvaadvacet let. "Muž se policistům k činu doznal a v nejbližších dnech bude obviněn," okomentovala případ mluvčí krajské policie Šárka Pižlová.

Související obsah

Nikdo se naštěstí nezranil. Přitom projektil dokonce pokračoval dál a odřel ještě sklo na druhé straně vozu. Muž vystřelil vzduchovou pistolí na linkový autobus, ve kterém cestovalo 18 lidí.

Test ukázal, jaké škody udělá například diabolka s kovovými hroty. Čelní sklo poškodí, ale neprostřelí. Jenže boční okna autobusů jsou až o polovinu slabší.

Související obsah

Pravděpodobný střelec je vyšetřovaný na svobodě, u soudu by mu hrozily dva roky vězení. Místní si právem oddechli, ale cestovní návyky od té doby změnili. "Budu si tam dávat bacha, budu si jinak sedat v autobuse," vysvětluje cestující.

Policie případ vyšetřuje jako tři trestné činy – výtržnictví, poškození cizí věcí a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz