Zahraničí

Zábava na dovolené v Řecku jen s očkováním, testy už nestačí

Češi se musí kvůli epidemii koronaviru připravit na další komplikace na dovolené. Tentokrát se rozhodlo přitvrdit Řecko. Za zábavou do klubů, barů, kin nebo divadel budou moct od tohoto pátku až do konce srpna jen ti hosté, kteří jsou plně očkovaní proti koronaviru. A přísnější opatření budou platit i ve Francii.

Přísnější opatření řecká vláda zavádí na veřejných místech. Už od pátku se do barů, kin nebo divadel nepodívají ti, kteří zatím nejsou plně naočkovaní. Přestože v zemi zatím obě dávky vakcíny dostalo jen 40 procent obyvatel. Tato opatření ovlivní i Čechy na dovolené. 

Zpřísnění se dotkne i zdravotnictví. Pokud si zaměstnanci ve zdravotnictví nebo v zařízeních pečujících o seniory do poloviny srpna nezažádají o první dávku, nebudou moct nadále vykonávat svou práci. K zpřísnění pravidel se odhodlala také Francie.

Související obsah

Potvrzení o očkování, nebo negativní test na koronavirus. Bez takzvaného covid pasu se Francouzi ani turisté od srpna neobejdou. Povinný bude na všech veřejných místech, takže i v restauracích, barech, nákupních centrech, ve vlacích, kinech, divadlech nebo na festivalech.

"Abychom ochránili sami sebe a naši jednotu, musíme usilovat o vakcinaci všech Francouzů. Tohle je jediná cesta, jak se vrátit zpět k běžnému životu," vysvětlil postup země francouzský prezident Emmanuel Macron.

Nová opatření vyhlásil Macron v pondělí večer. Vláda se tak snaží tlačit na lidi, kteří se očkování zatím brání. A zabralo to. Termín na první dávku vakcíny si v pondělí zamluvil rekordní počet Francouzů. Očkování navíc bude také nově povinné pro všechny zaměstnance ve zdravotnických zařízeních nebo v pečovatelských službách.

Cestovatelský přehled, jak se změnila pravidla pro cestování? Video ZDE:

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz