Domácí

Kdo je kdo? Zesnulý Ladislav Potměšil měl samé slavné příbuzné

Kdo je kdo? Zesnulý Ladislav Potměšil měl samé slavné příbuzné

Zesnulý herec Ladislav Potměšil nebyl jedinou slavnou osobností v rodině. Potměšil byl příbuzným například herce Otakara Brouska, kosmonauta a velvyslance Vladimíra Remka nebo herečky Adély Gondíkové.

V pondělí odešla do hereckého nebe další velká hvězda. V 75 letech zemřel herec Ladislav Potměšil, kterého proslavily hlavně role ve snímcích Discopříběh a Byl jednou jeden polda.

V rodině měl ale řadu dalších významných hereckých i nehereckých osobností. Jeho první manželkou byla herečka Jaroslava Pokorná, se kterou měl dceru Marii neboli Mášu. Pokorná je držitelkou ceny Český lev za rok 2013. Cenu obdržela za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve snímku Hořící keř. V poslední době zářila také ve filmu Šarlatán.

Jaroslava Pokorná

Zdroj: Profimedia

Životní lásku ale Potměšil našel až u druhé ženy, kterou byla herečka Jaroslava Brousková. V roce 1974 se jim narodil syn Ladislav a v roce 1978 syn Jan. 

Související obsah

Druhým sňatkem se Potměšil přiženil do významné herecké rodiny. Její hlavou byl herec Otakar Brousek starší, který v roce 2004 dostal cenu Thálie za celoživotní mistrovství v činohře.

Otakar Brousek starší

Zdroj: Profimedia

Potměšilovým švagrem byl Otakar Brousek mladší přezdívaný Ťulda. Televizní diváci ho mohou znát například ze seriálu Ulice, jinak Brousek mladší září hlavně na divadelních prknech. Má celkem tři děti, Ondřeje, Báru a Kristiána.

Otakar Brousek mladší

Zdroj: Profimedia

Nejznámější z nich je Ondřej, který pokračuje v rodinné herecké tradici. A jeho první manželkou byla také herečka. Adélu Gondíkovou si vzal v roce 2002 a mají spolu dceru Nelu. V roce 2011 si Brousek vzal Annu Remkovou, dceru kosmonauta a bývalého velvyslance v Rusku Vladimíra Remka. S tou má dvě děti. 

Ondřej Brousek s Adélou Gondíkovou

Zdroj: Profimedia

Ladislava Potměšila proslavily hlavně komediální role, ve kterých prokázal svůj talent. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz