Domácí

Blízcí herce Potměšila řekli, jaký bude pohřeb. Zůstávají ale i otazníky

Rodina Ladislava Potměšila zveřejnila informace o posledním rozloučení se zesnulým hercem. Pohřeb bude podle jeho přání probíhat v úzkém rodinném kruhu. Zatím ale není jasné, jestli blízcí zřídí pietní místo, kde se budou moci rozloučit i Potměšilovi kolegové a fanoušci.

Ladislav Potměšil byl známý nekonečným smyslem pro humor, kterým bavil své okolí. Na svou poslední cestu se ale chtěl vydat jen ve společnosti svých nejbližších. "Bude probíhat v rodinném kruhu, protože tak si to i tatínek přál, takže to přání respektujeme," oznámil syn Jan.

Poslední roky už se Potměšil na veřejnosti téměř neobjevoval a ze zdravotních důvodů musel pověsit na hřebík i herectví. "Poslední roky trávil tatínek doma s rodinou, hlavně s maminkou, která se o něj úžasně starala. A za to jí strašně moc děkuju," řekl Jan Potměšil.

Související obsah

Ladislav Potměšil má na kontě přes sto rolí, ale byly takové, které zůstaly v jeho srdci hluboko. "Táta hrozně rád vzpomínal na spolupráci s panem režisérem Brynychem a zároveň často taky na takový šílený film Oáza. A Discopříběhy, to byla srdcovka," zmínil syn oblíbeného, především komediálního herce.

Potměšil vždy říkal, že měl raději komediální role. Zvládal skvěle ale i ty dramatické, mimo jiné ve svých dvou dlouholetých divadelních angažmá. V Realistickém divadle (nynějším Švandově) byl od studií až do roku 1988, poté se na krátkou dobu přesunul do Divadla Pod Palmovkou.

Od začátku 90. let hrál v Divadle na Vinohradech, členem souboru zůstal až do roku 2007. Hrál například v divadelní verzi Jistě, pane ministře nebo Shakespearově Macbethovi.

Související obsah

"Je mi to hrozně líto, protože každého kvalitního herce je škoda. Rádi pošleme květinu za divadlo, protože rodina si přeje rozloučení v úzkém kruhu, tak se budeme účastnit alespoň vzpomínkou," nechal se slyšet ředitel vinohradského divadla Tomáš Töpfer.

Potměšilův unikátní smysl pro humor si prý užívala i celá jeho rodina a pro své tři děti rád vymýšlel zábavné hry a historky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz